Новини

Зовнішня торгівля свининою: аналітики розповіли про підсумки травня

Обсяги імпорту свинини у 2024-му утричі менші ніж роком раніше, свідчать попередні підсумки зовнішньої торгівлі за січень–травень.

Про це розповіли аналітики Асоціації «Свинарі України».

За п’ять місяців до України завезли 1,4 тис. т охолодженого та мороженого м’яса свиней з-за кордону на 3,7 млн дол. США. Це майже втричі менше за надходження відповідної м’ясної сировини за аналогічний період минулого року.

В АСУ заявили, що помітно нижчі ніж торік внутрішні ціни на ринку свинини створили природний економічний бар’єр для надходження імпортної свинини. Так, хоча і в країнах ЄС ціни на свинину за січень–травень були на 5–6% нижчими ніж за перші п’ять місяців 2023-го, двозначне зниження закупівельних цін на живець в Україні на тлі інших економічних і геополітичних викликів не сприяє активізації поставок з країн ЄС.

Читайте також: У Південній Кореї ухвалено законопроект про заборону споживання собачого м’яса

Натомість в останні два місяці „естафету” перейняла Канада, питома вага якої у географічній структурі надходження імпортної свинини склала майже 62%. Саме завдяки таким заокеанським надходженням, обсяги імпорту у травні були на 75% вищими, ніж попереднього місяця.

Попри згадане пожвавлення, порівняно з квітнем імпортна активність залишається рекордно низькою, а ринок м’яса — орієнтованим на українського постачальника продукції.

«Внутрішня пропозиція свинини задовольняє абсолютну більшість потреб м’ясопереробної галузі, навіть за деякими позиціями, які до цього були популярні серед імпортерів. Так, м’ясопереробники відзначають, що запаси не тільки свинячих субпродуктів та жиру, а й м’яса, зокрема тримінгу зі свинини більш ніж достатні, тож не потребують „поповнення”», — заявили в галузевому об’єднанні.

Експорт свинини за п’ять місяців 2024-го склав 940,3 тис. т (переважно до ОАЕ) та приніс Україні 2,35 млн дол. США валютного виторгу.

Як повідомлялось раніше, експортери м’яса птиці освоюватимуть інші ринки через квотування в Євросоюзі.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram