Новини

Огляд світового ринку нектарина та персика

Сезон кісточкових фруктів у низці країн Північної півкулі виглядає багатообіцяюче, до того ж він настає на 10 днів раніше.

Про це пише Fresh Plaza.

Це пов’язано з теплішою погодою навесні, яка сприяє швидшому зростанню нектаринів та персиків. Іспанія, яка є основною країною-виробником та експортером кісточкових фруктів у Європі, має дуже гарні перспективи на сезон 2024 року, який буде кращим, ніж торік. Попри скорочення на 4% посівних площ персиків в Італії, на півночі країни очікується збільшення обсягу персиків до 35% порівняно з 2023 роком.

У Німеччині спостерігається гарна пропозиція переважно іспанських нектаринів, проте попит на них недостатній, що змушує рітейлерів знижувати ціни.

Читайте також: Для ягід немає програшних варіантів – УПОА

Італія, Туреччина та Греція забезпечують додаткову пропозицію на німецьких ринках.

У Франції збирання врожаю персиків і нектаринів тільки розпочалося. Повідомлень про значні кліматичні катаклізми не надходило, тому потенціал французького виробництва має становити близько 230 000 тонн, що на 5% вище за рівень 2023 року.

У Сербії збільшуються посадки персиків та нектаринів, але переважно вони призначені для споживання на місцевому ринку. У Бельгії спостерігається великий попит на іспанські кісточкові фрукти.

У Нідерландах ринок іспанських кісточкових фруктів залишається відносно спокійним. Косточкові фрукти зазвичай краще продаються як у Бельгії, так і Нідерландах, оскільки погода теплішає, але сонця мало, на відміну від решти Європи, де спостерігається потепління.

Як повідомлялось раніше, у Херсонській області пересаджують персикові та нектаринові сади після деокупації.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram