Новини

Абрикос та курага знову будуть дорогими через несприятливі погодні умови у Туреччині

Несприятливі погодні умови, що спостерігаються зараз в районі міста Малатья, Туреччина, можуть вплинути на глобальний ринок сухофруктів і на регіональний ринок свіжого абрикосу.

Про це повідомляє EastFruit.

У світі турецьке місто Малатья відоме як «світова абрикосова столиця», оскільки до 80% турецького виробництва фрукту сконцентровано саме тут. При цьому Туреччина є найбільшим у світі експортером кураги та сушеного абрикосу з великим відривом від інших країн. Тому погода в регіоні прямо впливає на ціни сухофруктів у світі, а також на ціни свіжого абрикосу в сезон його реалізації.

Міжнародний експерт із плодоовочевого бізнесу Бахтієр Абдувохідов заявив, що цього року в регіоні Малаті абрикоси почали цвісти рано, і зараз цвітіння їх продовжується.

“Проте весь попередній тиждень тут йшли дощі, що негативно впливало на запилення рослин, а зараз температури повітря вночі опускаються майже до нуля. Це, без сумніву, негативно вплине на якість та обсяг урожаю абрикосу в Туреччині у 2024 році”, — сказав він.

Читайте також: У Чернігівській області вирощують чорну абрикосу, схрещену зі сливою та аличею

У лютому 2023 року місту було завдано величезних збитків внаслідок землетрусу. Тоді також постраждали і плантації абрикосу та інфраструктура для його доопрацювання.

Туреччина – це найбільший світовий експортер свіжого абрикосу за обсягом. 2022 року ця країна експортувала 97 тисяч тонн свіжого абрикосу, обійшовши Іспанію. Головні ринки збуту: росія, Ірак, Україна, Румунія та Саудівська Аравія. А ось сушеним абрикосом Туреччина перевершує всіх своїх конкурентів з величезним відривом, заробляючи на експорті майже півмільярда доларів. При цьому головні ринки збуту кураги з Туреччини – США, Німеччина, Франція, Велика Британія та Австралія.

Як повідомлялось раніше, імпорт із Туреччини у минулому сезоні обвалив ціни на український абрикос.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram