Новини

Агрохолдинг “Кернел” планує інвестувати понад $100 млн у розвиток і проєкти на Дунаї

Агрохолдинг “Кернел” планує здійснити інвестиції в розмірі понад 100 млн доларів США протягом 2024 року. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво олійнопереробного заводу в Старокостянтинові (Хмельницька область), придбання сільськогосподарської техніки, розвиток автотранспорту та реалізацію проєктів на річці Дунай.

Про це повідомив генеральний директор компанії, Євген Осипов, під час засідання зернового клубу Української зернової асоціації (УЗА). “Кернел” вважає, що незважаючи на наявні ризики, у майбутньому існують нові бізнес-моделі. Наша компанія впроваджує планові заходи, що дозволяють розробляти перспективні проєкти”, – зазначив він.

Також по темі: Kernel наростив перевезення олії в ЄС

Осипов вважає, що Спільному координаційному центру Чорноморської зернової ініціативи слід забезпечити мінімальні гарантії щодо темпів постачання, збільшивши кількість інспекцій до 12-15 на добу. Він також висловив думку про необхідність зробити роботу “зернового коридору” прозорою, розмістивши на сайті Організації Об’єднаних Націй (ООН) статистику проходження суден та інформацію про планування інспекцій. Це дозволить світові бачити, коли українська сторона подає на інспекцію 12-50 суден, а до розгляду приймаються лише одне або два судна.

Керівник “Кернел” також наголосив на важливості розвитку альтернативних транспортних шляхів для щомісячного експорту близько 3 млн тонн українських аграрних продуктів. Він підкреслив, що середня вартість додаткових логістичних витрат становить приблизно 40 доларів за тонну, що веде до щомісячних витрат українських аграріїв у розмірі 120 млн доларів при використанні цих альтернативних каналів.

Осипов вважає, що інвестиції в розвиток судноплавства по річці Дунай є обов’язковими, оскільки вони гарантують постачання продукції на ринки зовнішнього споту. Водночас, в разі виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, “Кернел” розглядає можливість транспортування своєї продукції морським шляхом. Компанія готова брати участь у такому способі транспортування, якщо будуть створені відповідні інфраструктура та умови, які дозволять українським суднам входити до портів.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram