Техніка

«Агротрейд» підключив дрони до системи цифрової агрономії

Група “Агротрейд” у 2023 році автоматизувала роботу з дронами, під’єднавши їх до системи цифрової агрономії Cropwise Operations.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії.

У компанії зазначили, що дрони вже давно стали незамінними помічниками під час виконання багатьох агрооперацій. Йдеться, наприклад, про внесення засобів захисту рослин чи десикацію посівів перед збиранням врожаю. Адже вони здатні працювати навіть тоді, коли класична техніка не може зайти у поле, як от після рясних дощів. Водночас дрони витрачають набагато менше енергоресурсів.

Читайте також: В “Агротрейді” заявили, що забезпечили орендодавців 820 тоннами агропродукції

Однак навіть сучасні технології потребують вдосконалення та контролю. Саме тому “Агротрейд” підключив дрони до системи цифрової агрономії Cropwise Operations.

За словами директора IT-департаменту групи Сергія Орлова, вони постійно працюють над впровадженням сучасних рішень у агровиробництво. Зокрема, одним з головних досягнень 2023 року стала автоматизація роботи з дронами.

“Вона спростила контроль за їх використанням, адже для внесення засобів захисту рослин ми переважно орендуємо цю техніку у сторонніх підрядників. Однак на ній зазвичай встановлений китайський софт, що несумісний з нашою системою цифрової агрономії Cropwise Operations. Тому, як і на іншу техніку, що працює на полях компанії, торік ми почали встановлювати на дрони власні gps-трекери. Це дозволяє точно визначити, чи були виконані роботи у повному обсязі, а також контролювати онлайн маршрути польотів, аби уникати конфліктних ситуацій з іншими аграріями. Відтепер, якщо дрон випадково зіб’ється з курсу, ми можемо оперативно це виправити”, — сказав він.

Група “Агротрейд” — вертикально інтегрований холдинг агропромислового циклу: виробництво, зберігання, переробка та торгівля сільськогосподарською продукцією. Заснований в 1998 році. Засновник і генеральний директор Всеволод Кожемяко. Холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури — соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, ріпак. Група володіє мережею елеваторів загальною ємністю одночасного зберігання 570 тис. тонн і посідає восьме місце серед найбільших власників елеваторів в Україні.

Як повідомлялось раніше, в “Агротрейді” назвали найврожайні культури.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram