Аліна Різник із села Гельмязів, що у Черкаській області, працює вчителькою хімії в місцевому опорному закладі загальної середньої освіти. Серед її захоплень – вирощування екзотичних рослин.
Про це повідомляє Суспільне.
Жінка спробувала виростити рослини, які є рідкісні у регіоні. У її колекції – жимолость або деревник, актинідія, айва, інжир та лохина.
“Виростити їх мені вдалося методом спроб і помилок. Посадковий матеріал купувала і в спеціалізованих інтернет-магазинах, і «з рук» – на ринках. Як на мене, він не надто дорогий. Саджанець інжиру, наприклад, коштував в районі 250 гривень. Ексклюзивні сорти дорожчі, їх пропонують придбати за 400-500 грн. Решта саджанців моїх рослин коштувала дешевше» – сказала Аліна Різник.
Читайте також: Коли та як садити лохину – поради
Відтак в її саду найперша ягода, якою можна поласувати — жимолость, або її ще називають деревник. Є ще дерево ззовні схоже на яблуню, яка родить грушами — айва, її плоди мають неповторний аромат і смак. Поруч — інжир, що зростає у субтропіках, а по опорі вʼється актинідія — близький родич ківі. Також потурбувалася пані Аліна та виростила кілька кущів лохини — відомої як ягода довголіття.
За її словами, екзотичні рослини вибагливіші, потребують уважного догляду. Проте не настільки складного, аби їхнє вирощування в нашому кліматі було неможливим.
“Коли маєш справу з екзотикою, краще забути про самодіяльність. Слід чітко дотримуватися інструкцій з догляду за кожним типом рослин. Не менш важливими є врахування характеристик ґрунту. Лохина, наприклад, дуже вимоглива до нього. В природному середовищі вона росте біля хвойних дерев, тому не полінуйтеся сходити до лісу і набрати вдосталь соснових голочок та гілок для дренажу. Інжир любить тепло, погано росте на вітрі, тому діляночку для нього треба обирати біля якоїсь загорожі, наприклад, паркану. Взимку його накривають агроволокном. Актинідії потрібно робити опори та акуратно обрізувати пагони, аби крона не стала занадто густою. Тонкі і поламані пагони слід видаляти, коли опаде листя. Молода ліана — до 5 років, боїться холодів, тому її утеплюють взимку. Доросла рослина їх витримує”, – розповіла жінка.
Як повідомлялось раніше, лохина буде дорогою ще щонайменше півтора року.