Новини

Лохина буде дорогою ще щонайменше півтора року

В кулуарах Всесвітнього ягідного конгресу, що пройшов у Нідерландах 28 листопада, активно обговорювали перспективи ціноутворення на лохину, з огляду на безпрецедентно високий рівень цін на ягоду в поточному сезоні.

Про це повідомили аналітики EastFruit.

Головною причиною високих цін на лохину стало різке скорочення обсягів виробництва та експорту лохини з Перу через несприятливі погодні умови під час цвітіння ягоди.

Більшість учасників конгресу вважають, що високий рівень цін на лохину, найімовірніше, збережеться щонайменше до кінця поточного сезону. Ба більше, багато хто вважає, що і в наступному сезоні не вдасться повернути ціни на рівень сезону 2022/23, хоча в більш довгостроковій перспективі цінові тенденції можуть відновитися.

Наразі, попри те, що обсяги експорту лохини з Перу почали відновлюватися, ціни на ягоду не падають, тому що попит залишається високим. На думку трейдерів, високі ціни на лохину зараз, тобто в сезон, коли вона зазвичай була найдешевшою, дадуть змогу зберегти високі ціни на ягоду і для перших постачальників із Північної Півкулі, таких як Марокко та Іспанія.

Відповідно, Грузія та Україна також можуть отримати хороші ціни на лохину, коли там почнеться збирання.

Читайте також: Коли та як садити лохину – поради

Однак  економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак вважає, що потрібно звертати увагу не тільки на пропозицію, а й на попит.

“На мій погляд, високі ціни на лохину, якщо вони збережуться на високому рівні тривалий час, в умовах стагнації економік багатьох розвинених країн, можуть негативно позначитися на обсягах споживання лохини. А це, своєю чергою, може негативно позначитися на цінах”, – сказав Ярмак.

За його словами, саме падіння цін на лохину було головним стимулом для зростання споживання в останні десять років.

“Відповідно, різке зростання цін на цю ягоду може стати негативним фактором у довгостроковій перспективі й призвести до ще більш різкого обвалу цін у момент відновлення темпів зростання виробництва. Адже в багатьох країнах темпи розширення плантацій лохини залишаються високими, а високі ціни можуть стимулювати цей процес ще більше”, – сказав експерт ФАО.

Як повідомлялось раніше, Українська лохина почала краще експортуватися.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram