Новини

Аналітики відповіли, чи варто чекати на підвищення цін на ядро волоського горіха в Молдові

У січні на молдавському ринку волоського горіха відбулися, на перший погляд, невеликі, але важливі зміни. 

Про це пише EastFruit.

Видання зазначає, що, по-перше, вже до середини поточного місяця майже до нульової позначки знизилася пропозиція горіха у шкаралупі.

Як стверджують представники Асоціації виробників горіхоплідних культур Молдови, одиничні спеціалізовані сільгосппідприємства мають невеликі партії сортового (навіть «Чандлер») горіха в шкаралупі – в межах кількох десятків тонн.

Однак ці виробники мають намір реалізувати цей товар за прямими контрактами з європейськими покупцями. На внутрішній ринок, тобто, місцевим трейдерам-експортерам товарні залишки торішнього сортового горіха в шкаралупі, швидше за все, не дістануться.

Читайте також: Український агроном самотужки обрізає 70 га фундука

По-друге, як вважають фахівці галузевої асоціації, в експортерів закінчилися запаси горіхового ядра, які вони сформували для реалізації напередодні зимових свят. Тому вони зацікавлені у планомірному, у міру надходження замовлень від контрагентів із ЄС, поповнення товарних ресурсів для продажу у лютому. Попри надходження на горіховий ринок ЄС американського горіха, попит на горіх із країн Східної Європи ще є. При цьому є пропозиція. Зокрема, у Молдові горіхове ядро почали активніше пропонувати на продаж малі фермерські господарства та фізособи (що зібрали горіх із лісосмуг).

Видання вказує, що якість цієї продукції неоднорідна, тому закупники-посередники попри високий попит на горіх, що зберігається з боку експортерів, з обережності поки не поспішають збільшувати рівень закупівельних цін.

Разом з тим, діапазон цін на горіхове ядро звузився і підтягнувся до його верхньої межі – 90-100 леїв/кг ($5,07-5,73/кг). Це вище за січневу ціну на горіхове ядро минулого року на 23-25%, але на 10-20% нижче, ніж у той же період 2020-21 років.

Аналітики кажуть, що зважаючи на інтенсивні контакти з європейськими покупцями, які навіть цікавляться контрактацією горіха майбутнього врожаю, ніхто з молдавських горіхівників та експортерів не сумнівається в перспективі продажу товарних залишків горіхового ядра торішнього врожаю за непоганою ціною.

Як повідомлялось раніше, у Рівненській області чоловік виготовляє олію з горіхів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram