Новини

Азіатські шершні нищать медоносних бджіл у Європі – євродепутати

Італійські депутати Європарламенту закликають Європейську комісію вжити заходів проти азіатських шершнів, які поширюються деякими країнами ЄС і знищують бджіл.

Про це пише The Guardian.

Жовтоногі шершні, родом із Південно-Східної Азії, вперше були виявлені на континенті два десятиліття тому: вони з’явилися у Франції, а потім поширилися в Іспанії, Бельгії, Нідерландах, Португалії та Італії, де після першої появи у 2012 році вони наводять хаос у північних регіонах країни.

Минулого року у Великій Британії також різко зросла кількість випадків виявлення цього інвазивного виду. Бджоли життєво важливі для виробництва меду та підтримки здорової екосистеми.

Також по темі: Як розвивати медову галузь України – обговорили медовари на форумі

11 євродепутатів від правої партії Forza Italia попросили комісію розробити “конкретні заходи щодо боротьби з поширенням комахи шляхом фінансування систем контролю за рахунок ресурсів ЄС”.

Азіатський шершень – “ненажерливий хижак”, здатний вбивати до 30 бджіл на день, сказав євродепутат Сальваторе Де Мео.

“З 2004 року це призвело до значного скорочення популяції бджіл у деяких країнах ЄС. Це явище ставить під загрозу традиційних запилювачів, особливо медоносних бджіл, від яких залежить виробництво високоякісного італійського меду, і ризикує завдати шкоди нашому біорізноманіттю”, – сказав він.

Вважається, що азіатський шершень Vespa velutina проник до Європи через порт Бордо у 2004 році у контейнері з керамікою, імпортованою з Китаю. Вони “коштують” французькій економіці приблизно 30,8 млн євро на рік, а Португалії останніми роками через цих комах виробництво меду скоротилося на 35%.

В Італії комахи були вперше виявлені в Лігурії, а потім поширилися в П’ємонті, Тоскані і останнім часом в Емілії-Романьї та Венето. Поки невідомо, наскільки сильно азіатський шершень вплинув на виробництво меду на національному рівні, але втрати в Лігурії оцінюються в 50%, а бджолярі в Тоскані та Венето б’ють на сполох.

Як повідомлялось раніше, Україна експортувала меду майже на 100 мільйонів доларів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram