Новини

“Без додавання цукру”. В ЄС викликало активне лобіювання та суперечки питання маркування фруктових соків

Коли на початку цього року Єврокомісія випустила свою так звану Директиву зі сніданків, етикетки меду, джему та фруктових соків розглядалися окремо, а не як частина чіткого та всеосяжного пакету інформації про продукти харчування для споживачів (FIC).

Про це повідомляє Еuobserver.

Видання пише, що FIC повинен був остаточно врегулювати твердження про здоров’я чи харчування, які компанії можуть робити на своїх продуктах: такі, як “корисно для серця”, “на 30 відсотків менше жиру” або “без додавання цукру”.

Деякі джерела стверджують, що пропозиція щодо введення обов’язкового маркування продуктів харчування на лицьовій стороні упаковки в масштабах усього ЄС викликала активне лобіювання та суперечки. Той факт, що комісія пропонує, щоб сектор фруктових соків міг додавати на передню частину упаковки напис “без додавання цукру”, може означати, що споживачі будуть введені в оману, вважаючи соки за здоровий варіант.

Читайте також: Україна зможе експортувати 600-650 тисяч тонн цукру – Укрцукор

Одночасно з цим індустрія отримує “заяву про поживність”, як рекламний слоган, на кожній пачці підвищення продажів.

Зазначається, що насправді фруктовий сік містить велику кількість вільних цукрів (із фруктів), які мають ті ж наслідки для здоров’я споживачів, що й цукор. Цукор можна вважати природно присутнім, якщо він міститься в цілісному фрукті, овочі або молоці.

У той момент, коли ми вичавлюємо сік із фруктів, видаляємо клітковину, природно присутній цукор починає діяти по-іншому. Тепер він називається вільним цукром. Доданий цукор – це те, що ми знаємо як цукор, і те, що деякі додають у каву за сніданком.

Вільний та доданий цукор впливають однаково на наше здоров’я. Сік або мед можуть містити вітаміни або мінерали, але вони містять значну кількість вільних цукрів, і до них потрібно ставитися так само, як і до доданих цукрів, тобто, на думку EFSA, вживати їх якнайменше.

Як повідомлялось раніше, журавлинний сік може бути ефективним у профілактиці повторних інфекцій сечовивідних шляхів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram