Рослинництво

Бізнес на коноплі: чи є тут перспектива?

Більшість насіння та соломи конопель, вироблених в Україні, вирушають на експорт. Вітчизняні бізнесмени також можуть купити насіння марихуани та використовувати їх для виробництва харчових добавок або вирощування.

Виведенням сортів займається Інститут луб’яних культур, у його асортименті представлено 11 унікальних сортів, і лише один із них не увійшов до реєстру. Різновиди технічні, відрізняються екстремально низьким рівнем ТГК (речовини з психоактивним ефектом), а отже, можуть вирощуватися місцевими фермерами.

Сьогодні посіви технічної коноплі займають площу 4600 га. З промислової точки зору це невеликі обсяги, в середньому одне переробне підприємство займає площу 300 га. Урожай фермери збирають 2 рази на рік, вони отримують солому та насіння, які пізніше використовуються у виробничих цілях. Як українські бізнесмени розпоряджаються врожаєм, досліджував gorod.dp

Що виробляють із конопель в Україні

За останні п’ять років у країні стався справжній конопляний бум — культура привернула увагу бізнесменів, які почали виробляти на основі коноплі різні товари. Косметичні засоби, харчові добавки, будівельні матеріали – це малий перелік того, що виробляє малий та середній бізнес на основі рослини.

У Львові працює бар, де можна скуштувати наливки, вина та крафтового пива з технічних конопель. Також відвідувачам пропонують продегустувати сир, цукерки та випічку з додаванням цього ж інгредієнта. Клієнтів бару не залишає байдужими вітрина, де представлені різні косметичні засоби з додаванням конопель. Бажаючі можуть придбати один із них.

На території України зареєстровано компанію Hempire, її основний профіль — виробництво будівельного матеріалу з конопель. Він настільки міцний, що може конкурувати з бетоном та цеглою. Матеріал виробляють на основі стебел, вапна та спеціальної емульсії. Він безпечний, гіпоалергенний, стійкий до підвищеної вологості та не приваблює гризунів. А компанія BeWood пропонує шанувальникам екологічного способу життя готові модульні будинки із конопляного матеріалу.

Одяг та предмети побуту з волокнами конопель виробляють відразу кілька невеликих, приватних підприємств. Один із найвідоміших брендів – DevoHome. Компанія відшиває постільну білизну, подушки та ковдри. А Харківський Хімфармзавод пропонує покупцям протеїн з конопляним насінням, яке покращує сон.

Які продукти мають попит?

Найбільш популярні в Україні продукти з конопель — насіння, олія та косметичні засоби (шампуні, маски, крем). Варто уточнити, що олія в країні практично не виробляється через високу собівартість. Бізнесменові набагато вигідніше відправити насіння за кордон і там виготовити продукт. Тому все частіше насіння та стебла йдуть за кордон, там натуральні продукти дуже цінуються.

Наприклад, насіння конопель можна купити практично в будь-якому закордонному супермаркеті. Вони не годяться для пророщування, а використовуються як корисна харчова добавка. Незважаючи на те, що в нашій країні представлені товари на основі конопель з різних категорій, не можна говорити про підвищений попит.

Більше того, деякі компанії використовують назву рослини як маркетинговий хід і вказують її у назві, що по суті є брехнею, тому що у складі конопель немає. Безперечно, це засмучує споживачів, тому важливо читати склад продукту перед його придбанням.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
Міндовкілля запускає електронний кабінет надрокористувача