Новини

Блокада кордону з Україною: постраждали понад 3,5 тисячі польських підприємств

Через блокаду кордону та політичну напругу низка польських компаній втратила до 20% клієнтів в Україні і змушена скоротити виробництво на підприємствах у Польщі.

Про це, як повідомили у Польському агентстві інвестицій та торгівлі, заявив Кароль Кубіца, керівник Київського представництва Польської агенції інвестицій і торгівлі (PAIH), пише NV.

За словами Кубіци, від блокування страждає не тільки український бізнес, а й 3600 польських підприємств, які працюють в Україні й прагнуть спільного розвитку.

“Деякі польські компанії втратили в Україні до 20% клієнтів через політичну напругу. Багато польських бізнесів зіштовхнулись зі зростанням вартості вантажних перевезень на 30−40% і непрогнозованими строками доставки вантажів в Україну. У деяких випадках це призводить до зниження виробництва на підприємствах у Польщі”, — сказав він.

Читайте також: У Мінагро розповіли, яка сьогодні ситуація на українсько-польському кордоні

Кубіца зазначив, що блокування стало наслідком стрімкого зростання експорту з України до Польщі.

“У 2022 році експорт з України до Польщі зріс на 41%, що є рекордом у торгівельних відносинах між країнами. Загалом за увесь 2022 рік і 11 місяців 2023 року обсяги торгівлі між Україною і Польщею зросли до 31,5 мільярда євро — це на 70% більше ніж у 2020−2021 роках. Наслідком такої динаміки та відсутності захисних механізмів для ринків ЄС стали безпрецедентні за масштабами та методами протести у країнах Центральної Європи, які переросли в блокаду. Сьогодні нам потрібне рішення, яке унеможливить такі ситуації у майбутньому, і воно має з’явитись якомога швидше”, — сказав керівник Київського представництва Польської агенції інвестицій і торгівлі (PAIH).

Як повідомлялось раніше, Державна прикордонна служба України повідомила, що у пункті пропуску “Рава-Руська-Гребенне” поновився рух вантажівок. У понеділок, 29 квітня, після 10 ранку польські фермери припинили дії з блокування руху вантажним транспортним засобам.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram