В ході пленарного засідання Європарламенту обговорили блокаду транспортних шляхів між Україною та Польщею і Словаччиною та наголосили на необхідності забезпечення належного функціонування “коридорів солідарності”.Про це повідомляє Укрінформ.
Державний секретар Іспанії у справах Європейського Союзу Паскуаль Наварро Ріос заявив, що “коридори солідарності” є одним з елементів тривалої підтримки України.
“Тож ми хочемо гарантувати їх належне функціонування та не можемо допустити, щоб напружена ситуація зберігалась настільки тривалий час», – сказав він.
Читайте також: Україна, попри протести перевізників, попросить Євросоюз продовжити “транспортний безвіз”
Депутат Європарламнту з Литви Андрюс Кубілюс висловив думку, що будь-яка блокада прикордонних доріг і смуг солідарності з Україною є абсолютно неприйнятною та слугує лише інтересам Кремля.
Він зазначив, що Україна не може бути заблокованою з двох боків: з боку Росії та з боку деяких країн-членів ЄС.
«60-кілометрова черга з 2100 вантажівок – це не те, що ви чи Польща маєте надати Україні як символ нашої солідарності», – наголосив він.
Разом з кількома іншими депутатами Кубілюс закликав польську та словацьку сторони негайно зняти блокаду.
Водночас його польський колега Козьма Злотовський заявив, що перевізники з Польщі, Словаччини та Угорщини скаржаться на «дискримінацію з боку української влади». Вони підозрюють, що йдеться про недобросовісну конкуренцію з українського боку, тому очікують, що Європейська комісія розгляне скаргу перевізників та проведе необхідний аналіз.
Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.
Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.
Станом на 23 листопада на кордоні померли вже двож українських водіїв.
7 грудня “Укрзалізниця” відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, до складу якого ввійшли 23 платформи із 13 завантаженими тягачами та напівпричепами.
У понеділок, 11 грудня, блокада пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ» завершена. Відновлено стабільний рух вантажівок.