Новини

Блокування кордону: Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою

Одна з ключових вимог польських перевізників, що блокують кордон з Україною, не є юридично можливою, заявив  речник Єврокомісії Адальбер Янз.

Про це пише Європейська правда.

Ключовою вимогою польських перевізників є повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС їхніх українських колег.

“Будь-яке відновлення системи дозволів чи квот для автомобільних перевезень не є юридично можливим, оскільки це було б несумісним з Угодою про автомобільний транспорт між Україною та ЄС. Ця Угода про автомобільний транспорт, звичайно, була укладена за згодою країн-членів”, – сказав речник.

Читайте також: Кубраков обговорив з польським міністром блокування кордону протестувальниками

За його словами, якщо є питання щодо імплементації цієї угоди, передусім це залежить від національних органів влади країн-членів та України, щоб гарантувати дотримання положень договору на практиці.

Речник заявив, що Єврокомісія може допомогти у обговореннях проблем, що виникли з імплементацією угоди.

Він також не прокоментував повідомлення польських ЗМІ про те, що якщо польська влада не вирішить проблему блокування прикордонних переходів з Україною, Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram