Ветеринарне управління Чехії (SVS) провело перевірку курячого м’яса, яке імпортується з України, на наявність гормонів росту. Результати аналізу м’яса з України, опубліковані в прес-релізі, підтвердили відсутність речовин, які могли б служити гормонами росту.
Про це повідомляє inshe.tv
Аналіз проводили в Центральній Чехії, Пардубицькій та Пльзеньській областях.
Представник чеського ветеринарного управління Петро Ворличек зазначив, що у відомстві приділяють підвищену увагу контролю якості м’яса з України та інших країн поза Євросоюзом. З початку року до 9 серпня з України до Чехії було імпортовано 29 партій курячого м’яса загальною вагою 558 тонн. За цей період було також імпортовано близько 65 партій яєць (18 мільйонів штук).
Раніше Міністерство сільського господарства повідомляло, що протягом тривалого часу в імпорті курячого м’яса переважала продукція з Польщі. Лише до травня було імпортовано понад 34 мільйони тонн курячого м’яса та побічних продуктів із цієї країни.
Також по темі: На Рівненщині будують птахофабрику, де вирощуватимуть 400 тисяч курок-несучок
Як повідомлялося раніше, Єврокомісія працює із п’ятьма країнами ЄС над вирішенням логістичних проблем в експорті українського зерна.
Використання гормонів росту в тваринництві в багатьох країнах, включаючи ЄС, заборонене. Україна також забороняє використання гормонів росту у тваринництві, враховуючи міжнародні стандарти та правила. Це означає, що м’ясо птиці, експортоване з України, має відповідати вимогам безпеки їжі та не містити незаконних домішок або додаткових гормонів росту. Организації, такі як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Європейський авторитет з безпеки харчових продуктів (EFSA), встановлюють межі для залишків гормонів росту в м’ясі, щоб забезпечити безпеку споживання. Цього мають дотримуватися всі країни-члени ЄС.