Новини

Черга зерновозів у напрямку прикордонних переходів України скоротилася на 41%

У січні 2023 року продовжує скорочуватися кількість вантажних вагонів, що прямують у напрямку прикордонних переходів України. Так, якщо наприкінці грудня 2022 року черга сягала 21,2 тис. вагонів, то станом на 18 січня вона зменшилася до 16,3 тис. Найкращу динаміку в цьому плані демонструють зерновози. Про це йшлося під час наради залізничників з представниками ринку аграрних перевезень 19 січня, повідомляє Rail.insider.

Загальне накопичення вагонів у напрямку прикордонних переходів зменшилось на 4,96 тис. вагонів (-23%), в тому числі накопичення зернових вантажів скоротилося на 2,778 тис. вагонів (-41%).

«На початку місяця ми мали чергу зерновозів у напрямку кордону 6,834 тис. вагонів. На сьогодні лише 4,056 тис. вагонів. Тобто на 41% черга скоротилася. Це дуже гарний показник», — сказав заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, додавши, що в середньому розрахункова черга наразі складає 9 діб.

Фактична середньодобова здача вантажів через залізничні стики за січень порівняно з груднем 2022 року збільшилась на 187 вагонів. Проте з зерновими вантажами відбулось зменшення на 45 вагонів, з 612 одиниць на добу до 567. Зменшення становить 7%.

Читайте також: Черга вагонів на кордонах України скоротилася до 19 тисяч

Найбільш проблемний стик щодо транспортування зерна – Батьово–Еперешки. На сьогодні тут стоять у черзі загалом 4 тис. 302 вагони, з яких 831 вагон із зерном. Накопичення в середньому 11 діб. Проте по одному з перевізників – MMV Hungarian – черга тут перевищує 20 діб, тож УЗ планує найближчим часом ввести конвенцію на відправлення вантажів на його адресу. Другий проблемний щодо транспортування зерна стик – Дяково–Халмеу.

«Звертаюсь до вантажовідправників – бажано зменшити навантаження на ці два переходи. Також ті, хто планував перевезення до Батьово, прошу анулювати плани», — сказав В. Ткачов.

Він також відзначив, що загалом станом на 18 січня вже перевезено на експорт понад 1,7 млн тонн аграрних вантажів. Більшість із них – в напрямку морських портів.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram