Новини

Чому ціни на тепличні томати в Україні залишаються на рекордно високому рівні?

Після повномасштабного вторгнення росії, масової міграції населення, окупації основних виробничих регіонів тепличного овочівництва, руйнування тепличних господарств частка імпортних тепличних овочів на українському ринку по певним продуктам досягнула 50%, що також відобразилося на цінах.

Про це розповів аналітик плодоовочевого ринку, міжнародний консультант ФАО Євген Кузін пише EastFruit.

В 2023-2024 рр. частка імпорту почала зменшуватися, але в сегменті помідорів ця тенденція відчувалася найменше. Це робить вирощування культури привабливим для інвесторів.

За словами експерта, імпорт тепличних овочів у 2021-2023 роках складав 166-172 тис. тонн щорічно, на $142-186 млн щорічно. 60% імпортних овочів складають помідори, яких завозять близько 100 тис. тонн на рік. 85% відсотків з них імпортують з Туреччини.

Читайте також: Топ-10: названо найпопулярніші овочі Німеччини

За три роки в сегменті тепличних томатів поки що суттєвого імпортозаміщення не відчувається, що і відображається на цінах. За певними винятками у серпні та першій половині вересня тепличний помідор досі продається в Україні за рекордно високими цінами.

«За січень-травень 2024 року середня ціна тепличних помідорів в Україні на 60% вища, ніж середня за цей же період у три передвоєнні роки», — сказав Кузін.

Такі високі ціни на тепличні томати є привабливими для інвестицій, проте інвесторам одночасно варто зважати й на постійне зростання вартості витратних частин у виробництві тепличної продукції.

Як повідомлялось раніше, ціни на томати злетіли в Марокко.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram