Без рубрики Досьє агроринку Новини

Держава дасть гроші аграріям на меліорацію

Дотації на реконструкцію та будівництво меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення надасть держава агровиробникам. 

Про це повідомляє  Bizagro  з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Кабмін України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів»  № 1110.

Документ підготовлено Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Також по темі: Відновлення гідротехнічної меліорації може допомогти Україні забезпечити продовольчу безпеку – Гайду

Згідно з постановою, бюджетні дотації надаватимуться товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення, а також організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій.

Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про меліорацію земель | Економічна правда

Бюджетна дотація товаровиробникам надаватиметься на проведення таких робіт:

  • з реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем,
  • за введені в експлуатацію меліоративні системи, зокрема з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення (трубопроводи, гідротехнічні споруди тощо);
  • придбання техніки та обладнання (дощувальна техніка, насосне обладнання та запчастини до них) або краплинного зрошення вітчизняного виробництва.

Також по темі: Українські підприємці отримали ще 35 млн гривень грантової підтримки на розвиток садів

Кошти надаватимуться товаровиробникам на безповоротній основі:

  •  у розмірі до 25 % вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проектної документації, але не більш як 13 250 грн на 1 га оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки і обладнання для поливу;
  • 25 300 грн на 1 га оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки та насосного обладнання;
  • 24 500 грн на 1 га оброблюваних угідь для краплинного зрошення з урахуванням вартості обладнання для краплинного зрошення та насосного обладнання вітчизняного виробництва.

Сучасна меліорація та дотримання природоохоронних законів гарантуватимуть Україні статус світового продовольчого донора | Інститут водних проблем і меліорації НААН

Також по темі: В Україні запрацює пілотний проект з проведення масової оцінки земель

Організаціям водокористувачів бюджетна дотація надаватиметься для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій, які введені в експлуатацію після відповідних робіт (зокрема заміна та ремонт насосно-силового обладнання, здійснення заходів з енергоефективності). Дотація надаватиметься на безповоротній основі у розмірі до 50 % вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проектної документації.

Також по темі: Вісім тисяч підприємців отримали гранти за програмою “єРобота” на суму понад 4 мільярди

Для отримання бюджетної дотації документи необхідно подати до Мінагрополітики до 20 листопада поточного року включно.

Мінагрополітики затверджує до 15 грудня поточного року розподіл бюджетних коштів між товаровиробниками та організаціями водокористувачів пропорційно нарахованим сумам бюджетної дотації.

Державна підтримка націлена на підвищення ефективності ведення сільського господарства в умовах змін клімату, стимулювання збільшення використання меліорованих земель, відновлення роботи непрацюючих насосних станцій, та відповідне збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram