Міжвідомча робоча група рекомендує спростити та цифровізувати отримання дозволів, сертифікатів та проведення експертиз у галузі регулювання Держпродспоживслужби
Київ, 17 вересня 2023 року – Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності рекомендує спростити та цифровізувати отримання дозволів, сертифікатів та проведення експертиз у галузі регулювання Держпродспоживслужби.
Зокрема, для фітосанітарної експертизи для експорту рекомендовано цифровізувати звернення підприємця щодо проведення експертизи. Для отримання експлуатаційного дозволу (на виробництво та зберігання харчових продуктів) необхідно цифровізувати подання заяви, перебіг інспекції має фіксуватись на фото та відео задля уникнення порушень.
Також по темі: В Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі і реалізації експортного потенціалу, – Тарас Висоцький
Для проведення фітосанітарного контролю продукції рослинного походження (імпорт) пропонується застосовувати ризик-орієнтований підхід. Тобто тих підприємців, які не мали порушень раніше, перевірятимуть рідше.
Також рекомендовано оптимізувати перелік продукції рослинного походження для імпорту, експорту, реекспорту, враховуючи європейське, міжнародне законодавство та фітосанітарні ризики.
Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи, співголовою якої є Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».
За час роботи МРГ загалом переглянула понад 1000 інструментів.
Рекомендовані зміни спрямовані на полегшення умов ведення бізнесу та зменшення адміністративного навантаження на підприємців.
Впровадження цих змін дозволить Україні поліпшити свій рейтинг у Doing Business та підвищити привабливість для іноземних інвестицій.
Ось деякі з конкретних переваг, які можуть отримати підприємці внаслідок впровадження цих змін:
- Зменшення часу та витрат на отримання дозволів та сертифікатів.
- Покращення прозорості та передбачуваності процедур отримання дозволів та сертифікатів.
- Зменшення ризику корупції.
Впровадження цих змін є важливим кроком у напрямку спрощення та дерегуляції господарської діяльності в Україні.