Агропозиція

Держстат не коректно оцінює кількість аграріїв в Україні – заступник міністра

Понад 110 тисяч аграріїв уже зареєструвалося в Державному аграрному реєстрі (ДАР), повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Денис Башлик під час круглого столу «Виклики малих та середніх агровиробників України та прогнози на 2023 рік».

З цієї кількості 70% – одноосібники. Як повідомив Денис Башлик, в Україні немає законодавчого зобов’язання одноосібникам звітувати в Державній статистичній службі.

“На момент запуску ДАР ми давали запит на Держстат, щоб зрозуміти, скільки у нас агровиробників. За їхньою інформацією, ця цифра становить 45 тис. малих та середніх аграріїв. Різниця, як бачимо, велика. Це відрив від того, що насправді відбувається на землі”, – заявив він.

Також по темі: Фермерські господарства можуть отримувати допомогу на усі землі у складі ФГ через ДАР

Ключовий представник аграрного відомства вказав, що відсутність інформації про те, з ким працює держава, не дає можливості приймати ефективні рішення.

“Ми не можемо знати, які проблеми у тих, хто працює на землі, якщо не маємо інформації про них. Тому ми закликаємо всіх аграріїв зареєструватися в ДАР. Це допоможе нам краще зрозуміти потреби галузі та приймати ефективніші рішення”, – сказав Денис Башлик.

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це єдина база даних про українських аграріїв. У ДАР можна знайти інформацію про площі сільськогосподарських угідь, які обробляють аграрії, урожайність, обсяги виробництва та інші важливі дані.

Реєстрація в ДАР є безкоштовною і не вимагає жодних додаткових документів. Щоб зареєструватися в ДАР, потрібно перейти на сайт ДАР та заповнити форму реєстрації.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram