Новини

До 2050 року сонячна енергія перевершить викопне паливо електроенергії в усьому світі – Bloomberg

Згідно з дослідженням, опублікованим цього тижня в Nature Communications, сонячна енергія буде домінувати на світових ринках електроенергії протягом наступних кількох десятиліть і, можливо, вже досягла «незворотної переломної точки». Дослідження показує, що впровадження сонячної енергії продовжуватиметься швидкими темпами, за винятком будь-яких серйозних змін у політиці, спрямованих на її переривання.

«Якщо ви не запровадите жодної додаткової політики у своїй системі, ви все одно отримаєте перемикач або перемикач», — каже Фемке Нійссе, викладач Університету Ексетера, яка займається моделюванням енергетичних систем і була провідним автором дослідження. «Наразі ми маємо систему, в якій домінує викопне паливо, і без додаткових політик ми досягаємо стану, де переважно домінує сонячна енергія».

Дослідники включили дані з 70 глобальних регіонів у енергетичну імітаційну модель, щоб спрогнозувати, як 22 різні технології, від геотермальної енергії до вугілля, ймовірно, будуть розгорнуті до 2060 року. У 72% моделювання вони виявили, що сонячна енергетика становить більшість глобальне виробництво електроенергії в 2050 році.

Різкі зміни у світовому виробництві електроенергії

Очікується, що викопне паливо вироблятиме 21% електроенергії в 2050 році, порівняно з 62% у 2020 році. Сонячна енергія становитиме 56% виробництва електроенергії в 2050 році.

Джерело: «Імпульс переходу сонячної енергії» в Nature Communications

Сонячна енергія відіграє важливу роль у планах країн щодо досягнення цілей щодо скорочення викидів, встановлених Паризькою угодою, а оскільки вітроенергетичні проекти стикаються зі зростанням витрат . Багато країн, включаючи США, Велику Британію та Канаду, пообіцяли досягти нульового витоку до 2050 року, що вимагатиме капітального перегляду джерел енергії, що живлять їхні електромережі.

Окрім того, що сонячна батарея є чистішим вибором, вона стає дешевшою. Згідно з даними BloombergNEF, вирівняна вартість електроенергії, виробленої сонячними батареями, тобто вартість мегавата, що робить її вартою встановлення, коливається від 42 до 48 доларів порівняно з 74 доларами для вугілля . Дженні Чейз, провідний сонячний аналітик BloombergNEF, яка не брала участі в дослідженні, каже, що ці витрати продовжуватимуть падати. «Кожного разу, коли ви подвоюєте загальну кількість модулів сонячної енергії, створених людством, ми знижуємо вартість приблизно на 29%», — каже вона.

Попереду ще не все сонячне небо: швидкий перехід на сонячну енергію без підготовки може призвести до економічних і промислових наслідків для громад, зазначається в дослідженні, особливо для тих, хто зацікавлений у промисловості викопного палива. Дослідники виявили, що до 13 мільйонів людей у ​​всьому світі ризикують втратити засоби до існування через впровадження відновлюваних джерел енергії. Коливання погоди та сонця також означають, що надмірна залежність від сонячної енергії може призвести до нестабільності та вразливості мережі. Це все ще може бути покращенням у порівнянні з залежністю від викопного палива, але це «не той сценарій, куди ви хочете піти», каже Нійссе. «Вам потрібна політика, щоб спрямувати його до більш стійкого сценарію».

Також по темі: П’ять найкращих країн у сфері виробництва сонячної енергії