Новини

Джон Паттон з ACP спекулює пропажою 400 тис. т зерна, щоб виправдати свою позицію з захопленням активів GNT Group – ЗМІ

Американський фонд Argentem Creek Partners (ACP) спекулює начебто пропажою приблизно 400 тис тонн, щоб виправдати свою позицію щодо примусового стягнення боргу з захопленням всіх активів холдингу GNT Group.

«Кредитори чомусь стверджують, що все це збіжжя на суму $130 млн було списане, а тому дії українців непрозорі та є начебто доказом махінацій. Хоча всі фінансово-господарські документи свідчать про інше», – йдеться в статті «Апострофу» з посиланням на коментарі представників GNT Group.

Журналісти нагадують, що звинувачення на адресу GNT Group у тому, що він начебто незаконно утилізував 400 тис. тонн зерна та насіння соняшнику на $130 млн, є ключовим, і на ньому будується вся аргументація кредиторів на користь агресивних дій щодо примусового стягнення боргу з компаній холдингу.

«Названа ACP пропажа 400 тис. т на $130 млн є чистою маніпуляцією», – заявили в GNT Group.

Як пояснили українські аграрії, кредитори задля досягнення PR-ефекту та виправдання своєї позиції у судах навмисно об’єднують два окремі, не пов’язані між собою «зернові епізоди»: зберігання заставного зерна та трейдинг зерна GNT Group, по якому немає якихось зобов’язань перед кредиторами.

«Компанія здійснила низку торгівельних операцій з сільгосппродукцією, які дозволили нам у результаті отримати певну комерційну вигоду. Це відбувалось в надскладних умовах невизначеності та низки проблем, пов’язаних з війною. Частиною наших бізнес-рішень я пишаюсь. Загалом мова йде про операції з біля 250 тис тонн зернових культур та насіння соняшнику. Якщо додати до них зерно, що зберігалось у порту, тоді і вийде у сумі біля тих же 400 тис т. Але з них тільки 116 тис тон були в заставі і мають відношення навіть не до ACP, а до Innovatus», – розказав виданню бенефіціар GNT Group Володимир Науменко.

Також по темі: ГК Sunolta придбала технологічні потужності з перевалки зерна на експорт у терміналі в Одесі

Фінансовий директор GNT Group Душан Денич пояснює, що холдинг мав повне право вільно торгувати своїм власним зерном, а звітувати повинен був тільки щодо заставної продукції. Що і було зроблено.

Зокрема зерно, яке знаходилось на портових елеваторах та перебувало у заставі іншого кредитора Innovatus Capital Partners, було пошкоджене у результаті тривалого блокування роботи Одеського порту через обстріли міста росіянами. Для інспекції була залучена відома міжнародна інспекційно-сертифікаційна компанія Bureau Veritas, яка задокументувала псування зерна – цілком передбачувано через його зволоження. З початком бойових дій в Одеській області компанія «Олімпекс Купе Інтернейшнл» (входить в GNT, управляє терміналом у порту) попередила Innovatus про всі складнощі зі зберіганням зерна. Про ці проблеми знали і в ACP.

На думку агрохолдингу, складається враження, що кредитор ACP умисно фільтрував тільки вигідну йому інформацію, заздалегідь готуючи рейдерське захоплення бізнесу.

Нагадаємо, у грудні 2022 року американська компанія Argentem Creek Partners (ACP) заявила про примусове стягнення кредиту в $75 млн (плюс проценти) з міжнародного холдингу GNT Group (заснований українцями). І почала намагатись установити контроль над всім бізнесом холдингу (володіє великим зерновим терміналом в Одеському морському торговельному порту).

Як писав «Бізнес Цензор», до захоплення бізнесу GNT Group на боці Argentem можуть бути причетні українські політичні діячі. Зокрема, на початку листопада, за півтора місяці до початку рейдерського захоплення, з ACP у Відні зустрічався народний депутат Давид Арахамія. Тоді, за інформацією журналістів, він обговорював з представниками DF Group можливість передачі компанією Argentem стивідорного активу GNT Group під контроль портового бізнесу Дмитра Фірташа (в його групу входить миколаївський порт «Ніка-Тера»). Хоча на ринку немає інформації, що в DF Group пристали на дану пропозицію.

Такі намагання захопити чужий бізнес у холдингу пояснювали тим, що справи компанії, після початку дії зернової угоду, пішли вгору. За півроку, до січня 2023 року, GNT Group через свій портовий термінал, включаючи власні торгові операції, завантажив на судна біля 1,5 млн тонн зернових (майже 10% всього морського експорту агропродукції на той момент).

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram