Новини

Експорт консервованих оливок із Марокко впав майже до історичного мінімуму

Марокко за підсумками сезону-2022/23 (листопад-жовтень) експортувало майже мінімальний за останнє десятиліття обсяг консервованих оливок. 

Про це повідомляє EastFruit.

Оливкова криза в Середземномор’ї не оминула і цю країну, причому Марокко восени минулого року навіть запровадила заборону на експорт оливкової олії з метою стабілізації цін на внутрішньому ринку. У сегменті консервованих оливок, крім падіння експорту, варто відзначити та встановлення історичного рекорду імпорту цієї продукції на марокканському ринку.

Читайте також: Марокко імпортувало рекордний обсяг авокадо

З листопада 2022 р. до жовтня 2023 р. марокканські експортери продали 82 тис. тонн консервованих оливок, тобто майже на третину менше ніж сезоном раніше. Цей показник є дуже близьким до 10-річного мінімуму, т.к. експортний обсяг лише у сезоні-2014/15 падав до 76 тис. тонн. Тим часом імпорт консервованих оливок у Марокко в сезоні-2022/23 зріс майже в 11 разів до 3 тис. тонн, хоча до цього рідко коли перевищував 500 тонн.

Згідно з інформацією FAOStat, Марокко – це один із провідних виробників оливок у світі. У 2021 році ця країна займала п’яте місце світового рейтингу, а у 2022 році перемістилася на четверте. За винятком переробки в оливкову олію, де Марокко є одним зі світових лідерів, оливки з країни практично повністю експортуються в консервованому вигляді. Постачання заморожених оливок з країни неактивні, а обсяги експорту у свіжому вигляді з року в рік знижуються: у 2019 р. вони досягали 600 тонн, але вже до 2022 р. впали до трохи понад 23 тонн.

До ключових регіонів збуту консервованих оливок з Марокко входять країни ЄС та Північної Америки: у сукупності вони закуповують близько 90% всього марокканського експорту. З країн-імпортерів список топ-п’яти ринків включає Францію, США, Бельгію, Іспанію та Італію. За ними йдуть менші імпортери, такі як Саудівська Аравія, Нідерланди, Канада, Велика Британія та Лівія.

Водночас імпорт консервованих оливок у Марокко практично повністю орієнтувався на Іспанію, хоча вже в сезоні 2022/23 ключовим постачальником цієї продукції на марокканський ринок став Єгипет.

Аналітики зазначають, що практично рекордно низький показник марокканського експорту консервованих оливок у сезоні-2022/23 пов’язаний із падінням урожаю свіжих оливок через посуху 2022 року. У результаті в країні обвалилося і виробництво консервованої продукції, і оливкової олії. При цьому схожі тенденції фіксувалися і в багатьох інших країнах Середземномор’я, спричинивши стрімке зростання цін на оливкову олію по всьому світу та серію заборон на експорт цієї продукції, до яких уже восени поточного року приєдналося й Марокко.

За очікуваннями представників місцевої галузі, у сезоні-2023/24 виробництво оливок у Марокко, швидше за все відновиться після суттєвого падіння роком раніше. Однак (одначе), погодні умови в країні й у 2023 році були далекі від ідеальних, включаючи посуху, сонце, що палало, сильні вітри й випадання граду в багатьох виробничих регіонах.

Як повідомлялось раніше, у Марокко відновлюється виробництво томатів після аномальної літньої спеки.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram