Новини

Марокко імпортувало рекордний обсяг авокадо

Імпорт авокадо в Марокко у 2023 році досягне рекордного показника попри розвинений сектор місцевого виробництва цієї продукції.

Про це повідомляє EastFruit.

За підсумками 2022 року, Марокко було дев’ятим найбільшим експортером авокадо у світі, і, проте, тільки за дев’ять місяців 2023 року в країну вже було завезено 13,5 тисяч тонн цієї продукції – рекордний обсяг за останні вісім років.

Авокадо – це не історична складова страв марокканської кухні, такою як фініки або родзинки. Однак, популярність авокадо зростає в усьому світі, і Марокко не стало винятком, включивши його в компоненти місцевих салатів, смузі та інших страв.

Лише сім років тому в країну було імпортовано лише 4 тисяч тонн авокадо. Відтоді обсяг поставок збільшився майже в три з половиною рази, а у вартісному вираженні рекордний імпорт поточного року вже склав 8,5 млн доларів.

За словами аналітика плодоовочевого ринку в проєкті EastFruit Євгена Кузіна, основний сезон імпорту авокадо в Марокко припадає на березень-вересень, період, коли місцевої продукції на ринку вже практично немає.

“Таким чином, зростання імпорту авокадо в країні підтримується поступовим подовженням сезону його споживання в країні. До того ж імпорт авокадо в Марокко сильно залежить і від показників туристичної галузі в країні. Наприклад, у 2023 р. країну відвідає рекордна кількість туристів, що вже позитивно позначилося на імпорті багатьох продуктів, зокрема й авокадо”, – сказав Кузін.

Читайте також: Подрібнений горох: нова екологічна альтернатива авокадо

Основний постачальник авокадо для марокканських споживачів  – це Перу. Ця країна посідає друге місце в рейтингу світових експортерів, поступаючись лише Мексиці. У поставках на марокканські ринки Перу завжди відігравало ключову роль. Кожного року Перу забезпечувало щонайменше дві третини всього імпорту авокадо в Марокко, а в перші 9 місяців 2023 року перуанська продукція займала частку в 78% у його загальній структурі.

Також завозиться на марокканські ринки й авокадо з Іспанії (4-й найбільший світовий експортер), однак, ця країна дещо здала свої позиції. Наприклад, 2019 року іспанська продукція охоплювала понад 30% на ринку Марокко, а поточного року її частка склала всього 12%.

Менш великі обсяги авокадо потрапляють на місцеві ринки з ПАР, Бразилії, Кенії, а загалом 2023 року на марокканський ринок завозилася продукція з восьми країн світу.

Як повідомлялось раніше, у центрі Дніпра вирощують банани, авокадо, інжир та монстеру делікатесну.