Новини

“Ганьбить людей”. Євродепутати закликали владу Польщі і Євросоюз до дій через блокаду кордону

Група європейських депутатів закликала президента Польщі Анджея Дуду та керівників інституцій Євросоюзу вжити заходів для припинення блокування польськими перевізниками кордону з Україною.

Про це заявив литовський євродепутат Андрюс Кубілюс, який оприлюднив текст звернення, пише Укрінформ.

Євродепутати зазначили, що блокування послаблює здатність України захищатися від країни-терористи росії, оскільки потрібне військове обладнання та товари перевозяться через кордон із Польщею. Також це негативно впливає на доставку гуманітарної допомоги від європейських волонтерів.

Автори звернення звернули увагу Дуди і керівництва ЄС на те, що ситуація на кордоні між Польщею та Україною нагадує блокаду, яку здійснили росіяни, перекривши вільний доступ до українських портів на Чорному морі.

Читайте також: На тлі блокади. Експорт через українсько-польський кордон скоротився на 40% – Гетманцев

«Блокада польсько-українського кордону подібна до російської, і неспроможність польського уряду вжити заходів, щоб покласти цьому край, фактично ганьбить людей у всьому ЄС, включаючи Польщу», – сказано у заяві.

За словами європейських політиків, ситуація є «неприйнятною» і такою, що служить інтересам агресора та серйозно шкодить репутації не лише Польщі, а й усього ЄС.

«Як члени Європейського парламенту ми не можемо мовчки стояти осторонь, коли найважливіша європейська чеснота – солідарність, солідарність із Україною – зазнає шкоди», – йдеться у тексті звернення.

Крім того, на думку депутатів, відсутність належної реакції на «польську блокаду» слугує поганим прикладом для інших.

«Рішення щодо спрощення доступу українських вантажівок до ЄС було ухвалено на рівні блоку. Тому дії для вирішення проблеми також мають вживатися на рівні ЄС», – зазначили депутати.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Станом на 23 листопада на кордоні померли вже двож українських водіїв.

7 грудня “Укрзалізниця” відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, до складу якого ввійшли 23 платформи із 13 завантаженими тягачами та напівпричепами.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram