Рослинництво

Глобальне потепління. Кліматолог назвала овочі, вирощування яких у зоні ризику

Кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух заявила, що глобальне потепління дедалі сильніше впливає на сільське господарство в Україні, ставлячи під загрозу вирощування традиційних овочів.

Про це пише Главком.

За її словами, картопля, капуста та огірки стають особливо вразливими через зміну кліматичних умов.

«На картоплю підвищення температури повітря впливає дуже сильно. В червні, коли картопля починає нарощувати масу, температура ґрунту повинна бути не надто високою, бо картопля просто «спечеться», тобто почне гнити. На українському півдні для вирощування картоплі вже зараз склалися несприятливі умови», – сказала кандидатка географічних наук.

Науковиця заявила, що потрібно змінювати терміни посадки, або технології вирощування.

«І така ситуація з картоплею скрізь, не тільки в Україні – тут вже повинні працювати агрономи і думати про те, як отримати сталий урожай цієї культури», – каже вона.

Читайте також: Українські фермери підвищили ціни на картоплю: названо причину

Кліматологиня наголошує, що схожа ситуація і з капустою та огірками, які через дефіцит вологи потребують додаткових зусиль, таких як крапельне зрошення чи затінення.

«Огірки та капусту. Вони потребують багато вологи, і виростити їх у відкритому ґрунті стає проблематично. Треба застосовувати певні технології, наприклад, згадане вище крапельне зрошення або сітки для затінення. Робити так, як колись наші бабусі (посіяти огірки навесні і нічого більше не робити, хіба що інколи поливати, якщо довго нема дощу), вже не вийде», – підкреслила Балабух.

Науковиця зазначила, що кількість зібраного врожаю цьогоріч значною мірою залежатиме від опадів у період дозрівання. За її словами, сприятливими умовами є часті, але несильні дощі, тоді як локальні потужні зливи можуть негативно вплинути на врожайність.

Як повідомлялось раніше, ціни на капусту в Україні досягли рекордних 40 грн/кг.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram