Тваринництво

“Глобинський свинокомплекс” уже рік використовує кукурудзяну пасту в годівлі свиней

НВП “Глобинський свинокомплекс” уже рік використовує кукурудзяну пасту в годівлі свиней.

Про це розповів директор підприємства Микола Кремезь в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

За його словами, раніше вони не використовували кукурудзяну пасту, хоч знають, що за кордоном її широко застосовують, наприклад у Австрії.

“Тому хотіли випробувати, бо все нове – це розвиток. Окрім того, це економічно вигідно: не потрібно висушувати кукурудзу до базисної вологості 14%, як для звичайного раціону, бо кінцевий продукт – паста вологістю 25-35%. Тобто заощаджуємо на досушуванні кукурудзи, а кукурудзу переробляємо прямо в полі біля ферм”, – каже аграрій.

Кремезь заявив, що результати такої новації поки що важко оцінити, бо не можуть порівняти конверсію корму із застосуванням кукурудзяної пасти з класичним типом годівлі повним раціоном.

Читайте також: На Кіровоградщині свинокомплекс планує побудувати систему гноєвидалення

“У кукурудзяній пасті на 20-25% більше вологи, ніж у комбікормі, а в рецептурі пасти – 50%. Тож ця волога впливає на фізичний показник конверсії. По суті, свині їдять не суху речовину, а воду. Конверсія більша на 0,1-0,3 одиниці, як порівняти з типом годівлі без кукурудзяної пасти, але собівартість не збільшується”, – додав він.

Тож поки на свинокомплексі вчаться аналізувати ефективність цього корму. Значного збільшення приростів поки не спостерігається, але ж ця технологія тільки на стадії впровадження.

Кремезь каже, що швидко результатів не буде.

“Але враховуючи, що найменші поросята на відгодівлю заходять вагою 24 кг, а на забій реалізовуються з вагою, як і 30-кілограмові на відгодівельниках, де не застосовують кукурудзяну пасту, впевнено можна сказати, що вона працює. Вік тварин однаковий. А за високих цін на транспортування, сушіння й зберігання зерна вона є непоганим рішенням для зменшення кормової собівартості”, – розповів він.

Як повідомлялось раніше, “Астарта” зберегла під час війни частку виробництва на рівні 97%.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram