Новини Рослинництво

Хмелярі та пивовари обговорили шляхи розвитку галузі в Україні

У Луцьку відбувся круглий стіл Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України, присвячений актуальним питанням законодавчого забезпечення розвитку галузі хмелярства. Участь у заході взяли представники органів державної влади, пивоварних підприємств та виробників хмелю.

Учасники круглого столу обговорили основні проблеми розвитку хмелярства в Україні, які виникли внаслідок повномасштабної війни. Зокрема, було зазначено, що за останні 30 років площі під насадженнями хмелю в Україні зменшилися з майже 7,5 тис. га до 400 га. Цей обсяг площ забезпечує лише 20% потреби пивоварних компаній у хмелі, решта імпортується.

Одним із основних завдань, які стоять перед галуззю, є збільшення площ під насадженнями хмелю. Для цього необхідно забезпечити виробників хмелю необхідними ресурсами, зокрема технікою, добривами та засобами захисту. Також важливо впроваджувати інноваційні технології ведення виробництва та кінцевої переробки продукції.

Також по темі: На 112%. Україна різко збільшила виробництво пива

Крім того, учасники круглого столу наголосили на необхідності досягнення балансу у використанні вітчизняної хмелесировини та імпортної. Наразі лише регіональні пивоварні заводи та частина крафтових пивоварень використовують гранульований хміль вітчизняного виробництва. У результаті такої політики вітчизняні хмелевиробники практично витіснені з українського ринку.

Варто зазначити, що якість вітчизняної хмелепродукції не поступається іноземній і за своїми показниками відповідає і вітчизняним стандартам, і критеріям, які встановлені Регламентами ЄС.

Значний інтерес до продуктів переробки ароматичного хмелю спостерігається зі сторони крафтового пивоваріння, яке останнім часом інтенсивно розвивається у багатьох країнах і в Україні також.

За підсумками роботи круглого столу учасники зазначили, що лише спільними зусиллями всіх зацікавлених сторін можна вирішити проблеми галузі та забезпечити її подальший розвиток.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram