Таку зміну зовнішньоторгової активності відзначили аналітики Асоціації «Свинарі України».
За попередніми даними митної статистики сумарні поставки охолодженого та мороженого м’яса свиней у березні склали 503 т чи 949 тис. дол. США у грошовому еквіваленті. Це майже на третину менше ніж місяцем раніше, втричі менше за надходження свинини у березні 2022-го та є найнижчим показником за підсумками місяця з 2018-го року.
Читайте також:
Свинина в живій вазі трохи дорожчає
Дикі свині відрили в Карпатах білий трюфель
Зростання цін на свинину в живій вазі майже зупинилося
Як і місяцем раніше, низька імпортна активність пов’язана із позитивною ціновою динамікою на ринку свинини країн ЄС, яка триває з початку січня, зазначають аналітики АСУ: «Упродовж березня середня ціна кілограму свинини забійною масою у країнах ЄС за березень складала близько 2,35 євро чи 2,54 дол. США. При цьому середня ціна імпортованого у березні кілограма свинини опустилася до 1,88 дол. США/кг, що на 5,7% нижче ніж у лютому, і при цьому темпи імпорту за місяць були мінімальними. Тож навіть відсутність імпортних мит не зробило європейську свинину конкурентоспроможнішою за ціною порівняно із вітчизняною. Тож поки цей статус-кво зберігається, зовнішні поставки м’яса свиней залишатимуться малоактивними», ― коментують в галузевому об’єднанні.
Зазначимо, що за перший квартал 2023-го імпорт свинини склав 3,16 тис. т, що більш ніж у чотири рази поступається підсумку першої чверті минулого року, навіть з урахуванням повномасштабного вторгнення.
Помісячна динаміка імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини
Джерело: аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» за даними митної статистики ДФСУ
*-попередні дані
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram