Новости

Канада та ООН нададуть Україні $40 млн для забезпечення 2,4 млн тонн елеваторних потужностей

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт на суму $40 млн для вирішення проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.

Про це повідомила пресслужба Міністерства агарної політики та продовольства.

У відомстві заявили, що загалом у 2022-2023 роках планується забезпечити зберігання 2,4 млн тонн зерна разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням.

Цей проєкт доповнить раніше надану Японією допомогу розміром $17 млн, розраховану на забезпечення зберігання 1 млн тонн українського зерна.

Уточнюється, що МЗС Канади профінансує ФАО купівлю засобів для тимчасового та постійного зберігання зерна у 15 регіонах України, зокрема поліетиленові рукави для зберігання зерна, вантажно-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища.

Крім того, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до $2 млн задля підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань щодо виявлення хвороб тварин.

За даними відомства, цього сезону в Україні очікується врожай розміром до 51,1 млн тонн зернових. Із загальної ємності зерносховищ у країні 75 млн тонн, 14% елеваторів пошкоджено або зруйновано, 10% розташовані на окупованій Росією території, а близько 30% залишаються заповненими 22 млн тонн торішнього врожаю, готового до експорту.

Як повідомялось раніше, в ФАО розповіли, які збитки отримали аграрії через війну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *