Новини Рослинництво

Кава як розкіш – на міжнародному ринку очікується дефіцит та різке зростання цін

Незабаром каву можна буде офіційно зарахувати до предмету розкоші. Його ціна і так значно зросла за останні роки, тепер очікується ще більший стрибок.

Бразильські фермери прогнозують скорочення врожаю кави майже вдвічі порівняно з теоретично можливою. Причиною стала надзвичайно суха та холодна зима 2021 року, а також заморозки та посуха цього року на території найбільшої країни-постачальника.

Кавові дерева гинули – їх доводилося вирубувати, витрати зросли, особливо на добрива. Нові саджанці дадуть урожай не раніше ніж за 3 роки. Зміни відбулися і з плодами — зерна стали набагато меншими від звичайного, а це означає, що для заповнення стандартних 60-кілограмових мішків потрібно більше бобів.

Наприклад, бразильський кооператив з виробництва кави Minasul 2022-го зібрав менше 1 млн мішків — проти 2,2 млн 2020-го.

На міжнародному ринку очікується дефіцит та різке зростання цін. Споживання кави росте другий рік поспіль, синхронно з падінням її врожайності. Запаси на складах Intercontinental Exchange мінімальні протягом останніх 100 років.

Постачання скоротилися і з Колумбії, другого за величиною постачальника. Експорт кави у серпні там впав на 21% у річному вирахуванні, до 872 тисяч мішків. Гондурас, четвертий у світі виробник зерен арабіки, повідомив 1 серпня, що експорт кави в липні впав на 38% у річному вирахуванні, до 410 тисяч мішків, через поганий урожай.

І лише В’єтнам — найбільший у світі виробник кавових зерен робусту — заявив про невелике зростання експорту цього року. Щоправда, навряд чи це суттєво покращить ситуацію.

 

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
В Україні дешевшає картопля