Новини Рослинництво

Кернел домовився про відстрочку за кредитами на $600 млн

Агропромислова компанія «Кернел» підписала угоду зі своїми кредиторами, зокрема з Natixis, ING, EBRD та EIB, про звільнення від погашення до 30 червня 2023 року двох траншів гарантованих облігацій по $300 млн кожен зі ставкою 6,5 погашення відповідно у 2024 та 2027 роках, передає «Інтерфакс-Україна».

Причиною відстрочення платежів за боргами «Кернел» називає складнощі, пов’язані з російським вторгненням в Україну, а також з логістикою при постачанні зерна та олії.

Ситуація в Україні залишається вкрай невизначеною, і група продовжує стикатися зі складним операційним середовищем. Звичайні бізнес-процеси були порушені блокадою Росією портів Чорного моря. Це призвело до зниження експорту зерна та олії з 24 лютого 2022 року. Група вітає угоду про дозвіл експорту зерна з українських чорноморських портів, є, як і раніше, багато перешкод, що заважають повністю відновити експорт до довоєнного рівня”, — зазначили в агрохолдингу.

Відстрочення виплати кредиту забезпечить необхідну фінансову стабільність для роботи за умов вторгнення РФ в Україну. Крім того, холдинг продовжуватиме аналізувати наслідки російської агресії в країні та інформуватиме всі зацікавлені в його діяльності сторони про оновлення та зміни в умовах роботи.

Читайте також: Kernel інтегрує у свою роботу хмарний сервіс

Уточнено, що «Кернел» продовжить виплачувати проценти, що нараховуються за кредитами, відповідно до умов кредитних договорів.

«Кернел» до війни займав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того компанія займалася вирощуванням та торгівлею іншою агропродукцією. Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,28%.

У 2022 фінансовому році (ФР, липень 2021 — червень 2022) «Кернел» отримав $41 млн чистого збитку проти $513 млн чистого прибутку за минулий ФР. Виручка знизилася на 5% — до $5,332 млрд.

У 2022 ФР «Керенел» зменшив перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з 2021 ФР на 11% — до 7,269 млн тонн.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram