Китай має намір імпортувати рекордні обсяги пшениці цього року, через дощ, який завдав урожаю, і занепокоєння щодо сухої погоди в країнах-експортерах, які підігрівають апетит Пекіна купувати, поки ціни низькі.
Про це повідомляє Bizagro з посиланням на Reuters
Трейдери кажуть, що бурхливі покупки в Китаї, ймовірно, підтримають світові ціни, які впали більш ніж на чверть цього року – виходячи з орієнтовної ціни ф’ючерсів у Чикаго – на тлі значних поставок з найбільшого експортера Росії.
Китай, який є найбільшим у світі виробником і споживачем пшениці, купив близько двох мільйонів метричних тонн австралійської пшениці нового врожаю в жовтні, а поставки розпочнуться в грудні, повідомили Reuters торгові джерела. Вони також забронювали близько 2,5 мільйона метричних тонн французької пшениці з вересня для доставки в грудні-березні, зазначили вони, зазначивши, що це надзвичайно великі обсяги для цієї пори року.
Загалом у 2023 році імпорт Китаю, ймовірно, сягне близько 12 мільйонів тонн, повідомили два сінгапурські трейдери, перевищивши рекордні 9,96 мільйона тонн 2022 року, і очікується, що активні покупки триватимуть у 2024 році.
Також по темі: USDA прогнозує скорочення світового виробництва пшениці
«Цього року в Китаї були проблеми з якістю врожаю, а Австралія, яка є основним постачальником пшениці в Китай, отримає набагато менший урожай», — сказав один із сінгапурських трейдерів, який працює в міжнародній компанії, яка продає пшеницю в Китай. .
«Вони купують стільки, скільки можуть, і якомога раніше. Поставки згодом скоротяться, особливо з Австралії», — сказав трейдер.
Китай заявив, що цього року його врожай пшениці скоротився на 0,9% до 134,5 млн тонн, що стало першим падінням за сім років, незважаючи на збільшення посівних площ, після того, як сильний дощ пошкодив зріле зерно в ключовому центральному регіоні вирощування безпосередньо перед жнивами.
За оцінками двох сінгапурських трейдерів і одного дилера в Сіднеї, близько 25 мільйонів тонн або близько 20% урожаю Китаю цього року було пошкоджено дощами. Частина цієї пошкодженої дощем пшениці буде придатною лише для годування тварин або для змішування з імпортованою пшеницею вищої якості перед подрібненням на борошно.
Міністерство сільського господарства Китаю не відразу відповіло на запит про коментар.
Найбільший у світі виробник свиней, китайська компанія Muyuan Foods, виграла від наявності пошкодженої дощем пшениці. Муюань повідомив інвесторам у п’ятницю, що купівля пророщеної пшениці, яка відбувається, коли зрілі рослини намокають і більше не можуть використовуватися для помелу, значно сприяла зниженню виробничих витрат.
«Австралія має можливість заповнити прогалину в якості, від якої зараз страждає Китай, особливо щодо пшениці з високим вмістом білка», — сказав Стефан Мейер, брокер із зерна StoneX у Сіднеї.
У той час як прогнозується, що виробництво пшениці в Австралії, другому за величиною експортері в світі, впаде до 26 мільйонів метричних тонн, порівняно з рекордними 39,7 мільйона тонн минулого сезону, через посушливість внаслідок погодних умов Ель-Ніньо, цього року якість краща через суху погоду. призводить до підвищення вмісту білка.
Ма Веньфен, старший аналітик Beijing Orient Agribusiness Consultancy, сказав, що менша частка китайського врожаю пшениці – близько 20 мільйонів тонн – непридатна для високоякісного помелу, хоча частина її може бути використана після очищення.
Ма та інші в Китаї заявили, що привабливі ціни були більшою рушійною силою китайського імпорту.
«Головною причиною є ціна — вона дійсно дешева», — сказала Роза Ван, аналітик Shanghai JC Intelligence Co Ltd, додавши, що
Китай, ймовірно, дивився на зростаючі погодні ризики в найбільших країнах-експортерах і «готувався» до наступного року.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram