У Найробі, Кенія, розпочався перший Африканський кліматичний саміт, на якому країни континенту обговорюють спільні дії щодо зміни клімату.
Саміт, який триватиме до 6 вересня, зібрав понад 1000 делегатів з усього світу, включаючи глав держав і урядів, представників громадських організацій, бізнесу та науковців. Учасники саміту закликають до рішучих дій для боротьби зі зміною клімату, яка вже відчутно впливає на Африку.
“Ми вже бачимо наслідки кліматичної кризи в Африці”, – сказав на саміті президент Кенії Ухуру Кеніятта. “Ми бачимо посухи, повені, ерозію ґрунтів та інші стихійні лиха, які завдають величезної шкоди нашому континенту”. Кеніятта закликав до створення глобального фонду для допомоги країнам Африки у адаптації до зміни клімату.
“Нам потрібен глобальний фонд, який допоможе нам адаптуватися до цих змін і побудувати більш стійкі суспільства”, – сказав він.
Також по темі: Земля переживає безпрецедентні кліматичні зміни
Деякі країни Африки вже вживають заходів щодо боротьби зі зміною клімату. Наприклад, Кенія планує стати першою країною в Африці, яка досягне нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року.
“Ми знаємо, що це амбітна мета, але ми віримо, що ми можемо її досягти”, – сказав Кеніятта.
Крім Кенії, на саміті також виступили президенти Сенегалу, Буркіна-Фасо, Гани та інших країн Африки.
Учасники саміту також обговорили питання, пов’язані зі справедливістю у галузі зміни клімату. Вони закликали розвинені країни надати фінансову та технологічну допомогу країнам Африки для боротьби зі зміною клімату.
“Ми вимагаємо справедливості у галузі зміни клімату”, – сказав на саміті президент Сенегалу Макі Салл. “Ми не повинні нести тягар зміни клімату, який був викликаний діями розвинених країн”.
Країни Африки також закликали до створення глобальної системи торгівлі викидами парникових газів, яка дозволила б їм продавати свої викиди країнам, які не можуть їх скоротити.
Перший Африканський кліматичний саміт є важливим кроком у напрямку посилення дій країн Африки щодо зміни клімату. Саміт є нагадуванням про те, що зміна клімату є глобальною проблемою, яка вимагає глобальних рішень.