Головне

ЄС пропонує дотацію на українське зерно в розмірі 30 євро за тонну

Щоб зберегти ціни на зерно для європейських аграріїв якомога стабільнішими, на українське зерно, яке експортується через морські порти в треті країни, має бути дотація 30 євро за тонну. Це те, що пропонує єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Войцеховський представив своє рішення для полегшення ситуації на ринку Комітету ЄС з питань сільського господарства в31 серпня. Однак він визнав, що запланована допомога ще остаточно не узгоджена з іншими єврокомісарами. Також поки не зрозуміло, звідки візьмуться гроші. Малоймовірно, що кошти будуть виділені з поточного бюджету Комісії ЄС.

За оцінкою аграрного комісара, необхідно запланувати кошти на обсяг експорту 4 млн тонн на місяць. Запропонована субсидія в розмірі 30 євро на тонну призведе до витрат у 120 мільйонів євро на місяць або 1,44 мільярда євро на рік. Войцеховський взяв до уваги, що кількість зерна з України , яке потрібно буде експортувати через внутрішній ринок ЄС, ймовірно, зросте ще більше після виходу Росії із зернової угоди .

Також по темі: Експорт зерна: хто заробив, хто – у збитках і як тепер експортувати під російськими ракетами

Крім того, Войцеховський уточнив, що підтримує розширення заходів торгового захисту ЄС щодо пшениці, кукурудзи , соняшнику та ріпаку з України. Термін дії заходів закінчується наступного тижня, 15 вересня . Після цього українська продукція може знову потрапити до Польщі, Румунії, Болгарії, Угорщини та Словаччини. З точки зору політика партії PiS, спочатку заходи мають бути продовжені до кінця року.

Войцеховський повідомив Комітету з питань сільського господарства, що у 2022 році п’ять країн повинні були імпортувати української сільськогосподарської продукції на 13 мільярдів євро. До лютого 2022 року він становив 7 мільярдів євро.

На даний момент зерно з України, яке транспортується через батьківщину Войцеховського Польщу, в основному йде до Німеччини, Нідерландів і країн Балтії. Лише 2-3 відсотки зерна експортується до третіх країн.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram