Новини

Марокко імпортує рекордний обсяг манго

Манго продовжує нарощувати популярність у марокканських споживачів, а у 2023 році країна оновить рекорд імпорту цієї продукції.

Про це повідомляє EastFruit.

Аналітики заявили, що з 2017 року імпорт манго в Марокко виріс удвічі, а за січень-вересень 2023 року він уже є практично порівнянним з обсягами закупівель за весь попередній рік.

У світовій перспективі Марокко наразі не входить до числа найбільших світових імпортерів манго, посідаючи лише 23-ю позицію у світовому рейтингу. Проте темпи нарощування імпорту цієї продукції у Марокко – одні з найшвидших у світі, і в цьому відношенні країна поступається лише Китаю, Йорданії та Брунею.

Читайте також: Рейтинг найдивніших і найхимерніших фруктів у світі

За період з 2017 по 2022 рр. імпорт манго в Марокко щорічно зростав у середньому на 15%, тоді як у зазначених трьох країнах цей показник становив відповідно 30%, 66% і 39%. Для порівняння, США, Нідерланди та Німеччина, що входять із Китаєм до групи топ-чотирьох найбільших покупців манго у світі, щороку нарощували його імпорт лише на 4%, 6% і 1%, відповідно.

У 2022 року Марокко імпортувало 12,6 тис. тонн манго, а за січень-вересень 2023 р. – 12,4 тис. тонн. Зазначені обсяги можуть також включати невелику кількість гуави та мангостинів, але основна їхня частина все ж представлена плодами манго.

Кліматично Марокко в змозі вирощувати власні манго, але поки що виробництво цього фрукта в країні широко не поширене: за даними FAOStat, щорічно в країні збирається від 100 до 400 тонн манго. Тому ринок манго в Марокко практично повністю орієнтується на імпорт, динаміка і структура якого повністю залежить від ситуації в основних країнах-експортерах.

Основні обсяги манго імпортуються в Марокко з країн Суб-Цухарної Африки, а до числа інших важливих країн-постачальників входять також Перу, Бразилія та Іспанія, до яких у 2023 р. приєднався Єгипет, експортувавши у вересні понад 300 тонн цієї продукції.

Перу і Бразилія присутні на марокканському ринку з кінця осені до початку весни, після чого домінують уже африканські постачальники. Малі, лідер за поставками, відкриває сезон у березні і закінчує в липні, після чого до кінця серпня на ринку домінує Сенегал. Буркіна-Фасо і Кот-д’Івуар відправляють основні обсяги в Марокко в березні-квітні. Восени марокканські імпортери орієнтуються на Іспанію, де якраз у розпалі перебуває власний сезон манго.

Як повідомлялось раніше, Єгипет поставить рекордний обсяг манго і гуави на ринок ЄС.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram