Новини

Марокко впевнено йде до нового рекорду експорту авокадо

В Марокко індустрія виробництва та експорту авокадо продовжує нарощувати обсяги торгівлі цими плодами, приносячи країні дедалі більшу валютну виручку.

Про це повідомляє EastFruit.

Сезон-2023/24, найімовірніше, винятком не стане, і експорт марокканських авокадо має всі шанси встановити новий рекорд.

З липня 2023 року до січня 2024 Марокко експортувало майже 40 тис. тонн авокадо (на загальну вартість $120 млн), що вже є рекордним показником для цього періоду. У запасі у марокканських експортерів залишаються чотири місяці, т.к. у червні експорт практично відсутній.

Читайте також: Хліб із авокадо запущено у виробництво

При цьому навіть якщо експортні обсяги за лютий-травень 2024 р. впадуть до мінімуму останніх років, підсумковий показник експорту за весь сезон-2023/24 залишиться рекордним.  За попередніми даними Асоціації виробників авокадо Марокко, експорт за весь сезон-2023/24 справді досяг рекордного показника в 60 тис. тонн.

За словами аналітиків, основним фактором зростання марокканського експорту став високий урожай авокадо в країні, що збільшився у 2023 році на 20% порівняно з попереднім роком на тлі сприятливих погодних умов та розширення виробничих площ. Водночас постійні посухи, дефіцит водних ресурсів та пов’язане з останнім скасування державних субсидій на зрошення нових плантацій під авокадо все ще залишаються найбільш актуальними проблемами галузі, які впливатимуть на експорт авокадо вже у наступних сезонах.

Ще одним недоліком розвитку марокканського експорту авокадо є його залежність від кількох ринків збуту. Попри  стрімкі темпи зростання постачання, марокканські експортери орієнтуються в основному на чотири країни ЄС. Це Іспанія, Франція, Нідерланди та Німеччина, причому перші три з них істотну частину марокканських авокадо використовують для подальшого реекспорту. Країна «номер п’ять» щодо імпорту марокканських авокадо також знаходиться в Європі, хоча й не входить до ЄС – Велика Британія.

Варто визнати, що диверсифікація марокканського експорту все ж таки відбувається, хоча і не так швидко. Залежно від сезону, експорт авокадо з Марокко до країн, що не входять до топ-5 імпортерів, варіюється від 700 до 1,9 тис. тонн.

Одним із прикладів виходу марокканської продукції на абсолютно нові ринки збуту може бути Грузія, де в березні цього року вперше шляхом прямих поставок на ринку з’явилися марокканські авокадо Хаас.

Як повідомлялось раніше, Європа займає понад 70% ринку кенійських авокадо.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram