Новини

Міністр агрополітики України рекомендує ЄС субсидіювати виробництво зерновозів

19 вересня за ініціативи посольства Швеції в Україні відбувся круглий стіл «Grain exports from Ukraine», присвячений актуальній темі експорту зерна з України через сусідні країни, зокрема Словаччину. Мета заходу – розвиток альтернативних маршрутів експорту, а також полегшення ситуації з продовольчою безпекою в усьому світі.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зазначив, що через російську агресію та погрози заблокувати українські порти, назріла актуальна потреба розвивати наземні маршрути з України в Європу.

З метою забезпечення продовольчої безпеки Міністр виступив з ініціативою субсидіювати виробництво залізничних вагонів-зерновозів на заводах, які знаходяться в Польщі, Словаччині та Румунії. Це допоможе безперебійно транспортувати зерно залізничним транспортом.

«Щоб ці маршрути були постійними й ефективно функціонували в ринковій економіці, вартує зробити декілька речей. Зерно, яке прибуває до Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, має далі переміщуватись. Ми бачимо гострий дефіцит потужностей по перевезенню. Кількість залізничних зерновозів в Україні становить приблизно 24 тисячі, а в Європі – близько 12 тисяч. Очевидно, що є гостра необхідність збільшити кількість цих вагонів», – зазначив Микола Сольський.

Міністр наголосив, що збільшення логістики залізничним транспортом зробить маршрути комерційними й конкурентними, стримає інфляцію, пов’язану з продуктами харчування.

Нагадаємо, що в Словацькій Республіки знаходиться один з найбільших заводів з виробництва вантажних вагонів в Європейському Союзі. Збільшення кількості вагонів-зерновозів дозволить зменшити дефіцит рухомого складу для перевезення зернових в ЄС та зменшити вартість логістики.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
Програми підтримки аграріїв в бюджеті 2023 року не акумульовані в Мінагрополітики, а поширені серед різних відомств – Тарас Висоцький