Головне

Міністр сільського господарства Польщі про заборону українського зерна – ми не боїмось Єврокомісії

Продовжуються відгомони вчорашніх дебатів у Європарламенті, під час яких, серед іншого проблема продовження заборони на імпорт українського зерна до Польщі. Міністерство сільського господарства оголошує одностороннє ембарго. Чи не бояться вони наслідків з боку Єврокомісії? Про це польське видання Farmer запиталjо у міністра сільського господарства Роберта Телуса.

Проблема українського зерна домінувала всю виборчу кампанію. Політичні партії, схоже, сходяться на цьому питанні – імпорт потрібно припинити. Для цього Міністерство сільського господарства ухвалило постанову, яка, якщо Єврокомісія не погодиться на блокування імпорту, призведе до односторонньої блокади кордонів.

Рада Міністрів прийняла резолюцію, яка зобов’язує Єврокомісію продовжити термін після 15 вересня, але також – і це важливіше – якщо Єврокомісія не прийме такого рішення, ми, як Польща, припинимо імпорт зерна з сама Україна. Звісно, ​​транзитом він піде, але до нашого ринку не потрапить. Це дуже гарне рішення для польського сільського господарства, дуже гарне для Польщі, – стверджував міністр сільського господарства Роберт Телюс в інтерв’ю для farmer.pl.

За словами міністра сільського господарства, у резолюції йдеться, що Польща закликає Єврокомісію прийняти швидке рішення з цього питання.

Це навмисна постанова, яка готує нас до ухвалення того регламенту, який ми вже підготували, – додає він.

Позиція міністерства визначальна. Чи не боїться міністерство, що одностороннє рішення матиме наслідки?

Багато хто вже погрожував нам різними штрафами з боку Євросоюзу. Для нас інтереси польського фермера важливіші за будь-які постанови Європейської комісії. Ніхто з Брюсселя не буде вирішувати за нас питання, які стосуються польського фермера, питання, яке шкодить польському фермеру. Ми зробимо все, щоб захистити польського фермера і наш ринок, запевняє Telus. – Якщо ЄС не прийме рішення до 15 вересня, наша постанова набуде чинності в ніч з 15 на 16 вересня. 

Як стверджує міністр, транзит залишається на існуючих принципах.

Ми чітко показуємо, що це рішення не проти когось – ні України, ні Європейського Союзу. Вона за. Перш за все для польського фермера, для Європейського Союзу, тому що ми хочемо будувати коридори солідарності, для України, тому що ми хочемо, щоб це зерно пішло, і це для продовольчої безпеки всього світу, тому що ми хочемо, щоб це зерно було йти туди, де було до війни. Сьогодні Україна лише хоче вивести це зерно за свої кордони, але ми кажемо, що ні – давайте будувати коридори, які забезпечать, щоб зерно потрапляло туди, куди воно має бути, – додає міністр.

 

Також по темі: Польський уряд продовжить заборону на імпорт українського зерна і закликає до цього ЄС

 

Чи приймуть таке ж рішення інші прифронтові країни? Глава польського міністерства сільського господарства каже, що чує про такі розмови, але кожен має приймати рішення сам.

Ми не приймаємо рішень за інші країни. Угорщина і Словаччина також про це говорять, але ми не можемо вирішити за них. Ми говоримо за себе. Ми обов’язково зупинимо це, – каже Роберт Телус. – Ми нічого не міняємо в порівнянні з тим, що відбувалося останніми місяцями. Ми кажемо рішуче «ні» Європейському Союзу, стверджує він. 

Питання про припинення імпорту українського зерна, схоже, вирішено. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький також дотримується жорсткої позиції міністра сільського господарства. 

Проблема, з якою ми зараз боремося, це планове скасування імпорту українського зерна. Ми не можемо погодитися на раптовий неконтрольований імпорт українського зерна, який призведе до нестабільності та дестабілізації польського ринку. Або ЄС продовжить це ембарго на наше прохання, або ми в односторонньому порядку запровадимо ті рішення, які ми запровадили в середині квітня, щоб захистити польський ринок, – сказав він.

 

Представники влади переконані, що дії, які вони вживають, є правильними. 

Запроваджуючи обмеження на ввезення українських товарів до Польщі, Єврокомісія не надала жодних аргументів по суті, чому саме 15 вересня. Це політичне рішення, стверджував Роберт Телус.

Тому схоже на те, що ембарго залишатиметься в силі. Але якою буде ціна, яку ми за це заплатимо? – підсумовують поляки.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram

%d блогерам подобається це: