Новини

«Моршинська» випускає лимонад на основі соку і мінеральної води

Компанія IDS («Моршинська») запустила лінійку лимонадів з трьома смаками – яблука, грейпфрута і апельсина з персиком. Одна з причин – запит від споживачів на водночас натуральний і солодкий напій. Чи вдасться виробнику закріпитися на ринку?

Як пише Forbes, найбільший виробник бутильованої води в Україні група IDS Ukraine продовжує створювати нетипові для себе продукти. У січні компанія випустила енергетичний напій «Воля». Тепер IDS випустила лінійку лимонадів на основі соку і мінеральної води. З 20 квітня «Моршинська Лимонада» зʼявиться вже у торгових мережах. Про це Forbes повідомили у пресслужбі компанії.

«Лимонада» випускається у пляшках 0,5 і 1,5 літрів та у алюмінієвій банці обʼємом 0,33 мл. У складі продукту від 5 до 10% соку. «Українські споживачі хочуть з одного боку, отримувати задоволення від смачних напоїв, з іншого – надають перевагу натуральним продуктам», – пояснює причини запуску «Лимонади» генеральний директор IDS Ukraine Марко Ткачук. Загалом IDS інвестувала у новий продукт 438 млн грн.

Читайте також:
Виробник «Моршинської» не виключає зупинки виробництва
У Київській області на продаж виставили хлібозавод
У Волинській області планують переробити 100 т березового соку

Загалом у 2022 році обсяг ринку солодких газованих напоїв в Україні скоротився на близько 28% і склав 1,3 млрд літрів, оцінює генеральний директор консалтингової компанії Pro-Consulting Олександр Соколов. Тоді як ринок лимонаду зменшився на 23-25%. Проте, справа не в споживацькій поведінці. «Більшість виробників лимонаду були стабільнішими, бо, наприклад, Coca-Cola і Pepsi припиняли виробництво», – пояснює Соколов.

Зараз лідерами ринку лимонадів є компанія «Оболонь» («Лимонад» і «Живчик») з часткою близько 35% та «Бон Буассон» (серія «Класичні лимонади») – 20%.

Які перспективи може мати новий продукт IDS «Моршинська Лимонада»?

Кому належить IDS Ukraine

Кому належить IDS Ukraine

Мажоритарними акціонерами IDS Ukraine були співвласники «Альфа-Груп» – російські бізнесмени Михайло Фрідман та його партнери. В кінці лютого 2022-го року Європейський Союз запровадив санкції проти Фрідмана та його бізнес-партнера Петра Авена.

В Україні санкції проти російського бізнесмена та його партнерів по Альфа-Банку ввели у жовтні 2022-го. Ще влітку 2022 року російські акціонери безоплатно передали 7,73% акцій материнської компанії IDS Borjomi International. Після чого частка підсанкційних росіян зменшилася в українській компанії до 49,99%.

Ринок «на виріст»

На ринку солодких газованих напоїв найпопулярнішою категорією є «кола». Вона займає частку 25% від загального ринку. Категорія «лимонадів» займає друге місце. На це впливає і те, що основні гравці Coca-Cola і Pepsi активні в проведенні рекламних кампаній, пояснює Соколов з Pro-Consulting.

У результаті, українці п`ють приблизно у 7 разів менше лимонаду, ніж європейці, каже директор з комунікацій Coca‑Cola Ukraine Андрій Бублик.

І дійсно, ринок лимонаду в Україні великий, але у розрізі асортименту доволі консервативний, зазначає бренд-менеджерка компанії «Уманьпиво» Яна Крижановська.

Проте, у українців часто змінюються смаки, споживачі люблять інновації, каже директорка з маркетингу Ascania FMCG Інна Сірченко. Компанія випускає безалкоголіні напої — квас «Ярило» та енергетик «Бандера смузі». Це надає перспективу для нового продукта, вважає Сірченко.

Соколов з Pro-Consulting погоджується. На його думку, новий продукт зацікавить супермаркети. Хоча б через те, що завдяки виходу на ринок гравця рівня IDS, торгові мережі можуть розраховувати на великого постачальника лимонадів зі стабільним виробництвом.

Новий управитель для IDS Ukraine

У червні 2022-го Шевченківський районний суд Києва за клопотанням Офісу генпрокурора заарештував корпоративні права компаній з групи IDS Ukraine. Їх вартість – 53,4 млн грн, повідомляло тоді Бюро економічної безпеки України (БЕБ).

9 та 11 листопада Шевченківський суд передав в АРМА 100% корпоративних прав дистрибуторської компанії IDS та «Моршинського заводу мінеральних вод», які були заарештовані через те, що серед акціонерів IDS були підсанкційні російські бізнесмени. Пізніше АРМА оголосило конкурс на управителя для активів.

В середині березня компанія «Карпатські мінеральні води», що виробляє «Карпатську Джерельну», стала переможцем конкурсу, де виробляють мінеральну воду «Моршинська», а також дистрибуційної компанії IDS. Корпоративні права на ці активи перейдуть в управління конкурента після їх оцінки та укладання договору управління, зазначають в АРМА.

Управитель за свої послуги має право отримувати близько 20–30% чистого доходу, розповідав у грудні начальник відділу комунікації АРМА Павло Бульдович.

Проте за корпоративні права «Моршинської» ще потрібно поборотися. В IDS Ukraine заявили, що будуть оскаржувати результати конкурсу АРМА в українських і міжнародних судах. «При призначенні управителя було допущено низку порушень», – йшлося у повідомленні компанії.
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram