Цьогоріч компанія «Агро-Регіон» зменшує площі посівів кукурудзи з 15-16 тис. га до 5 тис. Водночас збільшує площі під соняшником і соєю – сівозміна дає змогу це зробити.
Про це повідомив головний агроном компанії Юрій Лисак, пише The Ukrainian Farmer.
Останні два роки структура посівів у компанії змінювалася: 2022 року посіяли більше соняшнику, зменшили посіви кукурудзи, 2023 року повернулися до своїх звичних 40% площ під кукурудзою та трохи збільшили під соєю. Площі під зерновими та ріпаком останні три роки не змінювали: сіють 5 тис. га ріпаку та 7 тис. пшениці.
За словами Лисака, для них більш звична кукурудза, ніж соя, і для Чернігівщини вона краще підходить, але вирішили вирощувати рентабельніші культури, які є де зберігати.
«Соя вигідна ще й тим, що її насіння не треба купувати – зазвичай маємо власне. Основні витрати – на гербіциди. Шкідників на сої не так багато, і їх легко контролювати, принаймні в нашій зоні, де менше загроза ураження кліщем», – сказав він.
Читайте також: Коли сіяти кукурудзу на силос після гібридного жита
Аграрій заявив, що у посівний конвеєр соя також добре вписується – її можна паралельно сіяти із соняшником у пізні терміни. Ціна на сою є, попри урожаї в Бразилії та Аргентині. Потужностей для її зберігання треба менше, як порівняти з кукурудзою, також менше затрат на досушування насіння. Але суттєва вимога для сої – дощі в серпні, коли наливаються боби, тоді буде врожай.
Окрім того, є нюанси під час збирання: сою треба збирати за світлового дня, стежити, щоб не зажовувало стебло. Потрібні якісні надійні комбайни з жатками, щоб її швидко зібрати.
Як повідомлялось раніше, аграрії з Черкащини відмовляються сіяти кукурудзу.