Новини

На українське зерно зростає попит з боку Індонезії – ВАР

Продажі на експорт української пшениці постійно зростають. Від початку лютого законтрактовано понад 2 млн тонн, що може стати рекордним обсягом поставки за сезон. На березень продано вже 1,4 млн тонн пшениці. 

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.

Аналітики заявили, що трейдери свідчать, що дуже активно включається в закупівлі української фуражної пшениці Індонезія. Ця азіатська країна має захмарні цінники на внутрішньому ринку і зацікавлена в імпорті зерна. Ціна попиту з Індонезії – $260-265/т CIF.

Читайте також: Бразилія активно експортує пшеницю

“Українську пшеницю дуже вигідно експортувати до Індонезії. Ложкою дьогтю для цих планів є конфлікт на Червоному морі, де високий ризик обстрілів торговельного флоту. Це поки системна проблема, яка негативно впливає на торгівлю в Чорному та Середземному морях. Ризик стримує українських трейдерів фіксуватися у цьому напрямку. На ринку є очікування, що у другій половині березня прохід кораблів через Червоне море може повністю зупинитися. Логістичним рішенням міг би стати обхід кораблів морем через Африку, але це підніме вартість фрахту на 10-12 доларів на тонні”, – кажуть у ПУСК.

Українська пшениця продовжує залишатися найдешевшою на більшості ринків.

В аналітичному департаменті ПУСК зазначили, що минулого тижня Україна продала Єгипту пшеницю з вмістом білка 12,5% по $224 за тонну з поставкою до Єгипту. Для порівняння, російська пшениця коштувала $245 на базисі FOB.

“Українська пшениця дуже дешева проти зерна іншого походження на ринках ЄС, Єгипту та Туреччини. Трейд намагається тримати нижчі ціни, щоб був сенс торгувати на багатьох базисах. Цінові розриви великі, що тримає СРТ- ринок на низьких рівнях. Тим не менш по пшениці з’являється все більше продавців на базисі FOB, багато фермерів охоче продають по $195 доларів тонну на дунайських портах. При цьому на умовах СРТ пшениця коштує умовно $175-188 за тонну, і до кінця тижня цінники можуть втратити ще $2 на тонні”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось раніше, ціни на пшеницю впевнено рухаються в напрямку рівня нижче 150$.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram