Тваринництво

На Вінничині масово гинуть бджоли

Про масову загибель бджіл повідомили пасічники Жмеринського р-ну Вінниччини, але лише декілька з них мають намір позиватися до суду. Про це пише ГолосУкраїни.

Як зазначається, факт масового отруєння бджіл на пасіках Жмеринської громади зафіксувала комісія, створена міськрадою.

У десяти селах Жмеринської громади бджолярі втратили від 30 до 60% медоносних комах.

Про загибель частини бджіл повідомили пасічники із сіл Біликівці, Зоринці, Лисогірка, Лопатинці, Людавка, Мартиніка, Новоселиця, Почапинці, Рів.

«Такого масового отруєння бджіл, як нинішньої весни, у нас ще не було, принаймні я особисто не пам’ятаю», — наголосив голова Спілки пасічників Жмеринської громади Андрій Лісницький.

У нього теж загинули бджоли. Пасіка знаходиться на околиці районного центру. Поблизу нема медоносних рослин. Зате є «голе» поле, на якому завершили сіяти кукурудзу.

Читати за темою: Бджолярство: селекціонери вивели нову породу карникових бджіл для продуктивної пасіки

Бджоляр припускає, що причиною мору комах могли стати випари, які виділяються з ґрунту. За його словами, перед сівбою насіння обробляють хімічними препаратами. Земля прогрівається — і таке поле починає «дихати» отрутою.

«Знаємо, що для бджілок смертельною є отрута, якою обприскують медоносні культури. Тепер комах підстерігає ще одна небезпека. Інакше як можна пояснити загибель бджіл на полі, де ще нічого не росте, там тільки посіяли кукурудзу», — додав Андрій Лісницький.

Закон України «Про бджільництво» зобов’язує «фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин», інформувати про обробку площ, на яких ростуть медоносні культури.

Однак у законодавстві нічого не сказано про необхідність аграріїв попереджувати власників пасік про сівбу.

Проте більшість постраждалих не мають наміру позиватися до суду та відшкодовувати збитки. За словами пасічників це марна справа.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram