Рослинництво

На західному кордоні України дешевшає кукурудза

На західних кордонах України триває подальше зниження цін попиту імпортерів на кукурудзу. Про це повідомила керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

«Попри офіційні заяви про відсутність дефіциту ємностей для зберігання, тиск на ціни й надалі чинить насичення локального ринку пропозицією зерна врожаю-2022 на тлі нестачі елеваторних потужностей і дорожнечі їхніх послуг, а також необхідності поступової реалізації збіжжя, що перебуває в альтернативних пристосуваннях з обмеженим періодом зберігання. До того ж, за підрахунками KSE та Мінагрополітики, через війну Україна вже втратила елеваторні потужності обсягом майже 10 млн тонн», – пояснила експертка.

Також вона зазначила послаблення попиту на українську зернову європейських імпортерів, що також сприяло збереженню знижувального цінового тренду. Проте пожвавлення закупівель кукурудзи трейдерами в портах Великої Одеси на тлі пролонгації «зернової угоди» ще на 120 днів надало деяку підтримку ціновій ситуації.

Читайте також: Новим законом припиняється автоматична пролонгація договорів оренди земель с/г призначення

«Крім того, через сформовані низькі ціни на локальному ринку, погодний чинник, зумовлені війною складнощі з проведенням польових робіт і з пальним (його нестача і висока вартість) перспектива перезимівлі великої частки кукурудзи в полях України стає все більш імовірною. Наразі, за оперативними даними, зібрано лише 50% зернової. Все це перешкоджає більш стрімкому зниженню цін. Також не варто забувати про втрату врожаю в ЄС через посуху. Проте логістичне навантаження на найближчі місяці вже майже розписано, а укладати контракти на більш віддалені періоди ризикують не всі», – зазначила А. Танська.

Зокрема, за підсумками минулого тижня ціни імпортерів на фуражну кукурудзу з поставкою в грудні на кордоні з Польщею, Румунією, Словаччиною і Угорщиною знизилися відповідно до 205-220, 220-230, 215-240 і 225-240 EUR/т DAP, а в порту Констанца – до 250-275 EUR/т CIF.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram