Новини

На Закарпатті виготовляють особливий напій з використанням чорного горіха.

Дистилер із Закарпаття Михайло ДРОБОК презентував першу партію настоянки на чорному горіху з додаванням ботанікалів. Горіхи для напою вирощує знаний у професійних колах Михайло КОСТЮК, житель села Банюнин на Львівщині. Про особливості виготовлення унікального напою Михайло Дробок розповів журналу «Напої. Технології та Інновації» під час Міжнародної Благодійної конференції для садівників та горіхівників у Кам’янці-Подільському.

За словами дистилера, важливо чорний горіх зібрати у правильній фазі достигання, приблизно за день до того, як плід буде падати на землю. Тоді власник унікального саду з чорного горіха обтрушує дерева, збирає плоди та швидко відправляє їх у Закарпаття, де Михайло Дробок працює з ними далі. Виробники зазначають, що все треба робити оперативно.

– Далі відбувається перша витримка горіха, після якої все виливається, адже горіх настільки насичений ефірними оліями, що настій із нього не питкий. Тоді горіх заливають дистилятом і витримують у нержавіючій посудині мінімум 30 днів. Паралельно в окремих посудинах настоюються різні трави. Після того як минуло 30 днів, настій горіха змішують із настоями трав. Зараз їх близько 50. Напій робив за профілем єгермейстера, тому частково знав, які трави потрібні, а частково експериментував. Настоянки трав додавав у різних пропорціях, обирав кращі зразки. І в результаті маємо напій, який готовий до презентації, – ділиться Михайло Дробок.

Читайте також: Міфи про вигоду алкоголю для здоровя: розкрито фейки щодо системи охорони здоровя

Головне, за словами виробника, під час дегустацій першої партії почути думки інших людей, зауваження, а тоді вдосконалювати свій продукт відповідно до цього.

Михайло Дробок спеціалізується на виготовленні фруктових дистилятів. Так, минулого року виробник здобув 3 медалі за свої дистиляти на дегустаційному конкурсі INDEPENDENT СRAFT, який проводить Асоціація крафтових дистилерів України.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram