Головне

Найближчим часом уряд відновить пільгове кредитування для аграріїв, – міністр

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський разом із заступниками зустрівся з аграріями окупованих та деокупованих територій України, аби обговорити їх нагальні проблеми та потреби, а також напрацювати механізми шляхів їх вирішення.

Серед ключових труднощів, із якими наразі стикаються с/г виробники, – блокування податкових накладних; судові позови за нараховані комунальні послуги для підприємств, що опинилися під окупацією і реально ці послуги не споживали; отримання кредитування в межах «5-7-9», а також позови за непогашення кредитних заборгованостей; розмінування територій; зміни в оподаткуванні; невизначеність законодавства в аспекті колабораціонізму; бронювання працівників.

Як повідомив Микола Сольський, найближчим часом уряд відновить пільгове кредитування для аграріїв у межах «5-7-9». Розмір кредитної гарантії буде на рівні 50% від суми кредиту.

Щодо податкових і митних пільг, то, як підкреслив Міністр, на розгляді Верховної Ради перебувають законопроекти, що передбачають звільнення від оподаткування платників єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки, що розташовані на територіях бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях. А також  звільнення від сплати податку на нерухомість власників знищеного або пошкодженого майна в результаті збройної агресії рф.

Крім того, за результатами обговорення фінансових проблем аграріїв Микола Сольський дав доручення організувати наради з керівництвом Нацбанку для обговорення конкретних кейсів, які були озвучені під час зустрічі.

Читайте також: Україна та Єгипет розглядають можливість реалізації спільних агропроектів, – Микола Сольський

Стосовно теми розмінування, то, за словами Міністра, за результатами консультацій із військовими на сьогодні пріоритетним регіоном із розмінування визначено Миколаївську область. Перелік із територій, які розміновуватимуть в першу чергу, формує ОВА, відтак сформовані заявки вона передає до Мінагрополітики й ДСНС. Наразі в першу чергу спеціалісти з розмінування працюють із 3 тис. га овочевих земель у регіоні. До процесу підключено 9 іноземних операторів та вітчизняних фахівців.До того ж, невдовзі стартує пілотний проект, який Мінагрополітики реалізовуватиме спільно з ФАО. Так, пілотною областю з розмінування в межах нього стане Харківська. Заявки прийматимуться через ДАР, анонс та всі подробиці щодо умов участі в програмі незабаром будуть оприлюднені на сайті Міністерства.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram