Новини

Навіть якщо «зернову угоду» продовжать, ціна фрахту зростатиме – експерт

Блокування росією «зернової угоди» призводить до того, що ціна на перевезення української аграрної продукції зростає.

Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповів генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, передає Укрінформ.

«Якщо після всіх перипетій робота “зернового коридору” відновиться, ми розуміємо, що ціна фрахту тільки зростатиме», – розповів Коваль.

Експерт пояснив, що фактично росія не вийшла із зернової угоди, але ставить операційні завдання і вимоги до роботи комісії з інспекції суден таким чином, щоб максимально затримати їх прохід.

«Якщо до січня коридором проходили 6-7 суден за добу, то зараз за добу проходить 1-2 судна. Це падіння більш як у 3 рази від технічної можливості роботи “коридору”», – зауважив Коваль.

За його словами, найбільше від цього потерпають безпосередньо виробники агропродукції.

Читайте також: Bellingcat з’ясував, як саме окупанти крадуть зерно з України

“Крім того, є різниця, коли заходять судна під наливні та засипні товари. Цим вони (росіяни – ред.) теж маніпулюють, бо розуміють: якщо вони не впустять кілька 30-тисячних танкерів під завантаження олії, то зупинять 2-3 заводи по переробці соняшнику в Україні. А це вже набагато дорожча продукція. Переробник купує соняшник по одній ціні, виробляє олію, а тепер він кілька місяців стоїть у черзі та не може відправити цю продукцію. По-перше, в нього зривається контракт із покупцем, по-друге, він сплачує за простій судна, яке ще не прийшло. Це дуже негативно впливає на аграріїв», – розказав Коваль.

Гендиректор конфедерації нагадав, що “зерновий коридор” для країни-агресора – один з інструментів ведення гібридної війни поряд з енергетичними, логістичним та ядерними інструментами шантажу.

«Це не наш інструментарій, ми переграємо росію на вищому рівні. Нам вдавалося це раніше, вдасться й зараз. Сам факт, коли президент Зеленський заявив про глобальну продовольчу програму, є прикладом того, як ми переграли нашого ворога…», – заявив Коваль.

Він наголосив на необхідності продовження зернової угоди, адже Україна є постійним гарантом продовольчої безпеки у світі та відповідальним гравцем на глобальних ринках.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram