Рослинництво

Названі помилки, що постійно повторюються при змішуванні пестицидів

З року в рік багато аграріїв при обробці культур пестицидами допускають одні й ті самі помилки. А потім скаржаться на забитий обприскувач і намагаються чистити його відбілювачем.

Про це розповів Марсело Іларіо Фігейра Гарсія, бразильський хімік, який відповідає за дослідження та розробки в компанії з виробництва агрохімічних продуктів та ад’ювантів Sell Agro, пише agronom.com.ua з посиланням на agribrasilis.com.

«Коли фермери говорять про те, що обприскувач забився, це означає, що між двома чи більше інгредієнтами розчину відбулася реакція. Вона призводить до утворення твердої речовини/гелю. Це призводить до експлуатаційних проблем, отже суміш неможливо використовувати. При цьому рекомендацію, що перед застосуванням розчину необхідно провести пробне змішування, щоб перевірити реакцію чомусь дотримуються не всі», – каже Марсело Іларіо Фігейра Гарсія.

За словами хіміка, найбільш поширеними та постійними помилками є використання занадто малої кількості води, додавання інгредієнтів суміші у неправильній послідовності та недостатнє перемішування при приготуванні розчину.

Також по темі: Уряд затвердив умови випробування пестицидів та агрохімікатів

«Правильний порядок додавання агрохімічних продуктів залежить саме від їхньої складності у поєднанні з водою, що означає їх розчинність. Таким чином, спочатку додаються тверді/сухі речовини. Потім – концентровані суспензії, потім емульсії та, нарешті, розчини макро- та мікроелементів», – розповідає експерт.

Насамперед слід шукати інформацію про взаємодію між активними інгредієнтами застосовуваних продуктів. Ці взаємодії можуть бути синергічними або антагоністичними. Можливо навіть, що жодної взаємодії, що впливає на ефективність продуктів, не відбувається.

«Також змішування всіх продуктів, кожен зі своїм власним pH, дає кінцеву суміш із pH, значення якого має відповідати ідеальному діапазону pH. Принаймні – для більшості інгредієнтів розчину, щоб уникнути втрати ефективності через гідроліз.

Не варто забувати і про жорсткість води – це не що інше, як наявність кальцію та магнію у воді. Високі значення жорсткості спричиняють ризик застосування кислотних гербіцидів. Таких як, наприклад, гліфосат та 2,4-Д, з’єднуючись з цими металами, перестають діяти як гербіциди. Щоб уникнути цієї незручності, необхідно використати ад’юванти. Вони містять у своєму складі хелатуючі агенти, які ізолюють кальцій і магній і запобігають їх взаємодії з гербіцидами», – продовжує розповідь Марсело Іларіо Фігейра Гарсія.

Що стосується очищення обприскувача, то правильний метод використовувати лужний миючий засіб. Очищає бруд та нейтралізує залишки пестицидів за рахунок підвищення pH промивної води.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram