Новини

“Не є заручниками “. Польський уряд заявляє, що перевізники не блокують військову допомогу Україні

Заступник міністра оборони Польщі Мартін Очепа заявив, що перевізники, які влаштували блокаду на кордоні з Україною, не перешкоджають надходженню військової допомоги до України.

Про це пише Polsat News.

Раніше впливове американське видання The New York Times писало, що українські військові на передовій відчули на собі наслідки блокади кордону з Польщею. За інформацією видання, блокада, яку влаштували поляки, призвела до серйозних затримок у постачанні військової техніки для ЗСУ.

“Я категорично заперечую, що така ситуація мала місце. Військові колони, які перетинають кордон, – це колони у супроводі військової поліції. Вони проїжджають в абсолютно іншому режимі, як привілейовані транспортні засоби, і не є заручниками жодних протестів”, – сказав він.

Відреагував і уповноважений уряду Польщі з питань безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин.

“Ми не маємо інформації про блокування транспортних засобів, які везуть військову допомогу Україні. Польські служби працюють на місці і здійснюють перевірку вантажівок на кордоні”, – сказав він.

Читайте також: На тлі блокади. Експорт через українсько-польський кордон скоротився на 40% – Гетманцев

За його словами, Польща не має “жодних сигналів з України про те, що протести впливають на військові дії”.

“Ще раз слід повторити, що в таких ситуаціях найкращим рішенням є проведення двосторонніх переговорів, а не через засоби масової інформації”, – сказав він.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Станом на 23 листопада на кордоні померли вже двож українських водіїв.

7 грудня “Укрзалізниця” відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, до складу якого ввійшли 23 платформи із 13 завантаженими тягачами та напівпричепами.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram