Тваринництво

Неефективний рубець корови коштує дорого

Підживлення рубцевої мікрофлори великої рогатої худоби, що перетравлює клітковину, має важливе значення для покращення виробництва молока.

Про це пише The Ukrainian Farmer.

У статті сказано, що за підживлення рубця оптимізується природний процес ферментації, який стає ефективнішим.

Кожна молочна корова має унікальний набір проблем із продуктивністю, які загострюються, коли рубець не працює належно. Якщо рубець не отримує потрібних поживних речовин, неефективність використання сухої речовини зростає, і в результаті доводиться згодовувати більше кормів для отримання меншої кількості молока.

Читайте також: В «Астарті-Київ» корми для ВРХ закладають на рік наперед

Польові спостереження, проведені на понад 70 тисячах корів, довели: коли рубець працює з максимальною ефективністю, продуктивність корів може змінитися. Зокрема, на 2% зменшиться споживання сухої речовини; на 4,3% збільшиться скореговане за енергією молоко; на 5,5% покращиться ефективність молочних корів; знизяться витрати на поліпшення екологічної й операційної стійкості.

Коли корова виробляє більше з меншими затратами, раціональніше використовуються кормові ресурси, з’являється додаткова гнучкість у використанні кормів і пошуку джерел протеїну.

Як повідомлялось раніше, “Астарта” планує половину ферм перевести на безприв’язне утримання ВРХ.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram